Як моніторинг соцмедіа допомагає просувати бренд - можливості роботи з аудиторією

 1. Як це працює?
 2. Знаходьте авторів фейковий статей / постів
 3. Розвивайте аудиторію
 4. Оптимізуйте свої маркетингові стратегії
 5. Створення контенту для вашої ЦА

Ми не втомлюємося повторювати, що моніторинг соціальних медіа просто необхідний для просування бренду (почитати про це можна в пості про 100 методів використання моніторингу , А також в наших інтерв'ю , Та й в цілому в блозі ). У цьому пості ми вирішили навести кілька прикладів, як маркетологи можуть використовувати дані моніторингу для підвищення впізнаваності і просування бренду.

Правильно визначити цільову аудиторію - одна з основних задач маркетолога, але зробити це не так-то просто. Моніторинг соціальних медіа допоможе уточнити цільову аудиторію і вибудувати правильну і ефективну комунікацію з нею.

Моніторинг дозволяє вам відповісти на наступні питання:

 • Хто наша цільова аудиторія (далі ЦА)?
 • В яких джерелах або в яких спільнотах найбільше зосереджена наша ЦА?
 • Як і звідки ми можемо ще залучити цільову аудиторію?
 • Хто з лідерів думок найбільше пише про нас?
 • Хто є «адвокатом» нашого бренду, а хто «Хейтера», і чому?
 • Як вибрати правильну ЦА для таргетування?

Всі ці та інші питання можна вирішити за допомогою аналізу даних і їх порівняння. Ключові пункти даних з YouScan (до речі, якщо ви ще не пробували нашу систему моніторингу, то саме час запросити демонстрацію можливостей ), Які слід використовувати в першу чергу:

 • обсяг згадок про наш бренд в порівнянні з конкурентами;
 • кількість авторів і їх настрій (тональність);
 • а також багаті демографічні дані, доступні в системі - це пів авторів, їх географія, вік, кількість передплатників (впливовість авторів).

Як це працює?

Для початку налаштуємо тему моніторингу для пошуку згадок в соціальних медіа. До речі, тему можна налаштувати на пошук згадок як на вашу бренду, так і по конкурентах, а також по цілій галузевої категорії. Детальніше про правильному налаштуванні теми .

Дале за допомогою YouScan ви можете знайти топові джерела, де знаходиться ваша аудиторія (розділ «Аналітика» -> «Джерела»):

Дале за допомогою YouScan ви можете знайти топові джерела, де знаходиться ваша аудиторія (розділ «Аналітика» -> «Джерела»):

Виділити спільноти в соціальних мережах, де присутня ваша ЦА (звіт «Автори» + фільтр «Товариства» + сортування за кількістю передплатників):

Знаходити впливових авторів з великою кількістю передплатників (звіт «Автори» + фільтр «Чоловіки» і «Жінки» + сортування за кількістю передплатників):

Знаходити впливових авторів з великою кількістю передплатників (звіт «Автори» + фільтр «Чоловіки» і «Жінки» + сортування за кількістю передплатників):

Із звіту по авторам ви можете відразу перейти на конкретні посади, щоб уточнити, наскільки автор здатний залучати користувачів і посилювати повідомлення. Наприклад, можна дізнатися, як розходяться далі обговорення від поста впливового учасника, як вони набирають реакції (лайки, коментарі, репости).

Орієнтуючись на тональність в списку авторів, а також частоту їх постів по вашій темі, можна виділяти «адвокатів» і «Хейтер» бренду, відстежувати регулярність їх постів в динаміці (ось тут можна подивитися запис вебінару, в якому ми розповіли, як це робити). Наприклад, можна побудувати план роботи з лідерами думок і «адвокатами» бренду, це дозволить підвищити лояльність до бренду і впізнаваність бренду. Наприклад, ось як це роблять в Danone .

Знаходьте авторів фейковий статей / постів

Один з основних ознак таких авторів - частота публікацій, пости практично з однаковим текстом, поширюються в різних тематичних спільнотах і мають негативний характер.

Наприклад, в даному випадку автор Олег Коломієць за пару місяців написав 366 постів зі згадуванням бренда, всі вони негативного характеру. Якщо перейти на ці пости, то всі вони будуть однакового змісту і опубліковані в різних тематичних спільнотах. Висновки робіть самі.

Розвивайте аудиторію

У вас також є можливість знаходити не тільки обговорення вашого бренду, а й дізнатися, що говорять люди в цілому про вашу галузі бізнесу, або про ваших конкурентів - це також ваша цільова аудиторія.
Наприклад, для брендів дитячого харчування крім відстеження того, що говорять про наш бренд, ми можемо зрозуміти, що мами або батьки в принципі говорять про дитяче харчування і в яких спільнотах.

Для цього можна налаштувати загальну тему моніторингу в YouScan про дитяче харчування, але даних для аналізу буде багато, тому необхідно додатково задати параметри фільтрації по географії, підлозі, ключовими словами в останніх постах.

Таким чином, ви можете створювати індивідуальні аудиторії для реклами у Вконтакте або на інших майданчиках - вам доступні id авторів, які ви можете вивантажити в Excel. Зберігайте свої рекламні долари, орієнтуючись на ретельно організоване онлайн-спільнота, яка ідеально підходить для вашої кампанії, а не «бомбити по площах»!

Також, знайшовши відповідних впливових авторів, ви можете збільшити органічний охоплення або створити контент, який буде резонувати з вашою цільовою аудиторією, визначаючи зміст і тим, про які вони говорять.

Оптимізуйте свої маркетингові стратегії

Як щодо потенційних майбутніх клієнтів, які ще не знають про ваш бренд? Один із способів показати бренд новим аудиторіям - це використовувати ситуативний маркетинг. Яскравий приклад, коли в 2014 році під час матчу «Суперкубка» вимкнулося світло, представники Oreo опублікували зображення печива з написом: «Ви все ще можете вмочати в темряві». В результаті публікація отримала свою частка хайпа - їй поділилися понад 15 тисяч разів .

Таким чином, ви можете знайти найвпливовіших блогерів, які пишуть про вашу галузі, виділити їх в окрему тему і відстежувати тренди про що вони говорять, які хештеги використовують частіше, як давно ці пости з'явилися, і коли впливові люди з вашої аудиторії поділилися ними. Далі справа за своєчасною реакцією і креативним контентом.

Створення контенту для вашої ЦА

Відкрийте для себе «фішки», характерні для вашої цільової аудиторії і створюйте привабливий контент навколо них. Таким чином у вас є можливість пошуміти навколо вашого бренду і дати вашому контенту шанс стати вірусним в межах певної групи, в яку ви хочете потрапити своїм повідомленням. Так, наприклад, АШАН на основі постів клієнтів вивів рубрику «підслухати в АШАН» на своїй офіційній сторінці в Facebook (докладніше читайте тут ).

Ваші клієнти щодня діляться цікавими постами, картинками, відео та фото, залишилося зібрати цей контент і використовувати в своїх маркетингових стратегіях.

До того ж моніторинг соціальних медіа допоможе вам виділити не просто впливових авторів, а впливових авторів саме у вашій галузі. Наприклад, якщо ви уявляєте спортивний бренд, ви можете налаштувати загальну тему, щоб дізнатися, що говорять про спортивного взуття для бігу. Далі залишилося знайти впливових авторів і залучати їх для просування вашого бренду.

Не знаєте, як ще просувати ваш бренд і вже використовуєте всі явні інструменти? Приходьте до нас моніторити соціальні медіа , І у вас з'явиться безліч ідей, які залишається тільки використовувати!

Як це працює?
В яких джерелах або в яких спільнотах найбільше зосереджена наша ЦА?
Як і звідки ми можемо ще залучити цільову аудиторію?
Хто з лідерів думок найбільше пише про нас?
Хто є «адвокатом» нашого бренду, а хто «Хейтера», і чому?
Як вибрати правильну ЦА для таргетування?
Як це працює?
Не знаєте, як ще просувати ваш бренд і вже використовуєте всі явні інструменти?