Як самостійно просунути сайт в ТОП Google

  1. внутрішні чинники
  2. Зовнішні чинники
  3. Розглянемо ті незвичайні випадки, які нерідко спостерігаються в Google:

Корпорація Google планомірно збільшує свою присутність в зоні Рунета. Нерозумно ігнорувати це величезне поле можливостей і потенціалів. Вітчизняні вебмастера серйозно помиляються, коли забувають про Google і направляють всю увагу на Яндекс. В окремих тематиках і напрямках Google легко може стати основним джерелом пошукового трафіку з мінімальними витратами на просування. Корпорація Google планомірно збільшує свою присутність в зоні Рунета

Розкрутка в популярної світової пошукової системи має свої тонкощі і нюанси. Тут діють свої алгоритми і фільтри і тому тут працює своя стратегія просування, що відрізняється від умов Яндекса.

Розглянемо пріоритетні напрямки та чинники, які можуть допомогти з самостійним просуванням сайту в ТОП Google. Розберемося з особливостями оптимізації веб-майданчика під приватні вимоги глобального пошукача.

внутрішні чинники

1. Контент. Корисне і унікальне наповнення ресурсу, безумовно, є головним показником якості в Google. Особливо цінується різноманітність контенту і використання фотографій і медіа-вставок. Інформація на сайті повинна бути цікава користувачеві. Краще щоб контент відповідав тематиці сайту. Не варто, наприклад, на туристичному сайті публікувати статті про будівництво або про інших не відповідних темах.

2. Сторінки сайту. На відміну від Яндекса, Google з великою увагою ставиться до якості окремих сторінок. Нерідко в ТОП-10 якась вкладена сторінка проходить швидше, ніж головний розділ майданчика.

3. Технічний стан. Технічними показниками сайту виділяється особлива роль. Підвищити пошукові рейтинги проекту, наприклад, можна прискоренням сайту, оптимізацією програмного коду і зображень на сайт. Так на одному з моїх сайтів, позиції в Google добре покращилися після того як я оптимізував зображення за допомогою сервісу Google. Проаналізувавши сторінку можна відразу завантажити вже оптимізовані зображення. Це не тільки покращує ставлення Google до вашого сайту, але і дає зменшення кількості відмов користувачами, тому що сторінки починають завантажуватися швидше.

4. Поведінковий показник. Google як і інші пошукові системи віддають перевагу проектам, які змогли підлаштуватися під потреби відвідувачів. Мова йде:

- про підвищення числа внутрішніх переходів;
- про зниження кількості відмов;
- про підняття конверсії і кликабельности;
- про збільшення загальної активності користувачів.

5. Оновлення. Ця пошукова система дуже швидко реагує на будь-які внутрішні оновлення сайту. Оновлені сторінки при цьому отримують всі шанси на швидкий вихід в ТОП. Не лінуйтеся повертатися до старих статей і додавати в них актуальну інформацію. Це поліпшить ставлення до вашого сайту не тільки пошукових систем, але і користувачів сайту.

Редагування застарілих статей може майже миттєво підвищити їх рейтингові показники, також відомі випадки, коли сайти домагалися швидкого успіху в Google шляхом зміни CMS.

6. Мобільна версія. Вкрай важливий показник, який може реально допомогти в просуванні сайту. Google вважає мобільну адаптивність сайту обов'язковою умовою якості. Чим краще і швидше працює мобільна версія, тим вище шанси майданчика на успіх, тим більше трафіку вона отримує в Google. Тому обов'язково зробіть мобільну версію сайту, тим більше це можна легко зробити за допомогою плагінів.

Зовнішні чинники

Якщо говорити про зовнішні показниках і критеріях, які здатні підвищити шанси на вихід в ТОП, варто відзначити:

1. Значимість обсягу посилальної маси (в цій пошуковій системі «посилальних» нововведень значно менше, ніж в Яндексі). Женучись за кількістю посилань не забувайте про якість майданчиків донорів.

2. Важливість правильних анкорів і тематичного посилального оточення (особливу небезпеку становлять комерційні анкорний посилання, що випадають з контексту сторінок). Правильний вибір місця для посилання і її анкора практично повністю усуває ризик потрапляння під штрафні санкції.

3. У розрахунок беруться навіть ті посилання, які закриті від індексації. Нерідко трапляється, що подібна посилання спочатку підхоплюється пошукачем, а потім віддаляється.

4. Google прекрасно індексує і враховує посилання, розміщені в соціальних мережах. В даному пошуковику «соціальні» лінки дають кращий ефект, ніж в Яндексі.

Підводячи підсумки хочеться виділити цікаві моменти, властиві Google, і зробити кілька зауважень.

Розглянемо ті незвичайні випадки, які нерідко спостерігаються в Google:

1. Оновлена сторінка миттєво підхоплюється пошуковою системою і потрапляє в ТОП видачі. Через деякий час ця сторінка втрачає позиції і поступово знижується.

2. На першій сторінці видачі можна зустріти посилання, якими користувачі ділилися в соціальних мережах. Це явно свідчить про важливість соціальних сигналів.

3. Пристойна частка трафіку може надходити на сайт з сервісу картинок Google. Унікальні зображення тут можуть істотно підняти відвідуваність. Тому намагайтеся ставити унікальні картинки або якісно їх уникализировать.

4. Особливу значимість мають представництва веб-проекту в соціальних мережах. Завдяки однойменною співтовариствам і посиланнях в соціальних мережах, швидкість індексації нових записів збільшується.

5. Переваги в Google отримують сайти, забезпечені англомовними версіями.

6. Використання доменів, що закінчуються на «.com», «.org» і «.net», підвищує потенціал ресурсу. Хоча цей факт однозначно не доведено, а заснований тільки на приватних спостереженнях.
У цій статті я постарався виділити основні моменти просування сайтів в пошуковій системі Google. Ця тема дуже обширна і якщо я забув згадати в ній якісь важливі аспекти, то діліться своїми думками в коментарях.

Читайте також: