Які сайти любить Яндекс? (Частина 3)

  1. Які сайти любить Яндекс? (Частина 3) Велика помилка багатьох початківців оптимізаторів полягає в...
  2. Великий брат знає все про твоє сайті
  3. Якість сайту - основа основ
  4. Приклад з практики

Які сайти любить Яндекс? (Частина 3)

Велика помилка багатьох початківців оптимізаторів полягає в тому, що вони вважають, що якість продукту, що просувається сайту не впливає на його потрапляння в топ. Тому вони починають просування сайту з активного нарощування посилальної маси і клепання десятків SEO-текстів, переповнених ключовими фразами. Якщо тематика сайту конкурентна, то все закінчується цілком передбачувано - сайт спочатку потрапляє в першу двадцятку, а потім стрімко з неї вилітає. Наступні спроби вирватися в топ закінчуються безрезультатно.

Чи стикалися з подібною ситуацією? А якщо ні, то хотіли б її уникнути? Ну що ж, давайте розберемося в причинах проблеми.

Погані сайти не потрапляють в топ?

Якість сайту визначає, чи зможе сайт знаходитися в топі. В основі алгоритму роботи Яндекса лежить машинне навчання. Машинне навчання передбачає постійний контроль та оцінку результатів пошуку спеціально навченими асессорами. Саме на основі цих оцінок Яндекс вчиться знаходити релевантні сайти.

Звичайно ж, асесори постійно стежать за конкурентними топами, а вірніше навіть за двадцятками перших результатів в найбільш конкурентних тематиках. І якщо в конкурентний топ проривається незрозумілої якості сайт, то він досить швидко його залишає завдяки такому експертного моніторингу та скарг користувачів. У поганого сайту є шанс перебувати в топі дуже довго, якщо мова йде про низькочастотних, а іноді і середньо частотних ключових фразах, проте там, де конкуренція велика, асессорскій контроль найбільш активний.

У поганого сайту є шанс перебувати в топі дуже довго, якщо мова йде про низькочастотних, а іноді і середньо частотних ключових фразах, проте там, де конкуренція велика, асессорскій контроль найбільш активний

Керівник відділу веб-пошуку Яндекса, Олександр Садовський, на конференції Optimization-2009, відповідаючи на питання аудиторії, сказав: «Користувачі далі другий-третій сторінки не ходять ніколи. Всі виміри по поліпшенню якості робляться в районі першої двадцятки-тридцятки. Відповідно, якщо ваш сайт змістився з десятого на двадцяте місце, з точки зору пошукової системи він став гірше, або з'явилися інші сайти, які краще. Змістився з тридцятого на тисяча восьме - нічого не означає. Коливання за межами першої двадцятки-тридцятки можете не розглядати як зміна ставлення до сайту ».

Суть цієї цитати в тому, що поки сайт «бовтається» десь далеко за межами топа, асесор немає до нього справи. Але як тільки сайт наближається до топу, то тут вони вже можуть внести свої корективи.

Великий брат знає все про твоє сайті

Багато оптимізаторів необачно вважають, що мало не єдина умова для потрапляння в топ - це кількість і якість вхідних посилань. Однак часто належної уваги не приділяється поведінкових факторів ранжирування. Чи знаєте ви, що Яндекс вже давно враховує поведінку користувачів на різних сайтах? Завдяки Яндекс.Бар, який встановлений на величезній кількості комп'ютерів (а також вшитий в російську версію ICQ), Яндекс отримує інформацію про поведінку користувачів на кожному сайті. Йдеться про рейтинг відвідуваності, на зразок Alexa Rank, кількості і списку сторінок, що переглядаються, тривалості перегляду різних сторінок, джерелах трафіку і так далі, і так далі ...

А тепер уявіть, які величезні можливості відкриваються перед Яндексом в процесі аналізу цього матеріалу. Тепер Яндекс точно знає, які сторінки і розділи вашого сайту є відвідуваними і цікавими, а які ні, і, взагалі, наскільки цікавий користувачам ваш сайт. Адже якщо користувачі підлягає проводять на ньому час - це говорить багато про що, зворотне - теж, але зі знаком мінус.

Яндекс знає, як часто користувачі клацають по тим чи іншим посиланням на сторінках, а, отже, з більшою точністю відрізняє платні посилання від природних.

Тобто, всі колишні уявлення про те, що Яндекс оцінює в основному тільки внутрішні і посилальні чинники сьогодні не актуальні. Яндекс враховує і поведінковий фактор користувачів. Саме тому сьогодні дорвеи і псевдосайт держут в пошуковій видачі дуже недовго, АГС косить ряди сателітів, а неякісні сайти погано лізуть в топ, але зате добре з нього вилітають.

Саме тому сьогодні дорвеи і псевдосайт держут в пошуковій видачі дуже недовго, АГС косить ряди сателітів, а неякісні сайти погано лізуть в топ, але зате добре з нього вилітають

Потрібно чітко розуміти, що Яндекс має уявлення, який з сайтів є більш цікавим для користувачів, а який ні. І сьогодні просунути нецікавий нікому сайт в конкурентний топ - справа безперспективна.

Однак заздалегідь доведеться розчарувати тих, хто вважає, що можна «накрутити» свого сайту поведінковий авторитет. Можливостей для визначення накруток у Яндекса набагато більше, ніж шансів у накрутчиків елементарно зрозуміти, який ефект справили на сайт ті чи інші маніпуляції.

Якість сайту - основа основ

Просування майданчика повинно починатися з вивчення сайтів конкурентів в топі. Ваш сайт не повинен в чому-небудь поступатися конкурентам. Тут важливо все: дизайн, зрозуміла структура сайту, повнота наданої на ньому інформації і навіть грамотність текстів. Сайт не повинен зловживати рекламою. Щоб «закохати» Яндекс в ваш сайт, потрібно, щоб у сайт закохувався потенційний клієнт.

Дайте протестувати кілька сайтів з топа, а також просувний сайт групі користувачів. Нехай користувачі дадуть відповідь на кілька важливих питань. Наскільки кожен сайт вселяє довіру? Які з сайтів містять найбільш корисну інформацію по просуваються запитам? Якими із зазначених сайтів легше і приємніше користуватися? На основі їх відповідей внесіть потрібні зміни в дизайн, структуру і контент сайту.

Запам'ятайте найважливіше правило просування: в конкурентний топ потрапляють тільки хороші сайти!

Приклад з практики

В кінці 2009 року в компанію Міралінкс звернувся клієнт для просування сайту на навколоюридичних тематику по ряду середньо і висококонкурентних запитів. Раніше робилося кілька спроб по його просуванню. Підсумком цих спроб було лише короткочасне потрапляння сайту по одному із запитів в топ і за кількома запитами до двадцятки.

Проведений аудит сайту, окрім іншого, показав, що середня кількість переглядаються користувачами сторінок було на рівні 1,2 сторінок на користувача, трафік був досить низьким і погано конвертувався. Структура сайту залишала бажати кращого, дизайн і тексти не вселяли довіри. Був зроблений висновок, що просувати даний сайт без внутрішньої оптимізації структури і текстів, а також зміни дизайну не доцільно.

Для сайту був підготовлений новий дизайн, проведена реорганізація структури сайту. На сайт були додані корисні міні-сервіси (наприклад, калькулятор тарифів), спеціальний пошук по базі і додаткові підказки на Аяксі, а також ряд уточнюючих статей по темі. Тексти і структура сайту були підготовлені таким чином, що затримати користувача на сайті на якомога більш тривалий час і збільшити конверсію.

В середині січня почалося поступове посилальне просування сайту (кількість сторінок, що переглядаються збільшилася до дуже хорошого в цій сфері показника 3,9 сторінок на відвідувача). І вже через 3 місяці в топі було приблизно 85% просуваються запитів, при цьому значно зріс потік дзвінків.

Примітно, що даний ефект був досягнутий багато в чому завдяки грамотній внутрішньої оптимізації сайту, мова про яку піде в наступному розділі.

Попередні частини посібника «Ефективне просування в Яндексі»:

На шляху до вершини (частина 1)

Як Яндекс ранжує сайти (частина 2)

З радістю відповім на будь-які уточнюючі питання. І мені дуже цікава ваша думка про статтю. Сподіваюся побачити ваші коментарі до матеріалу .


Які сайти любить Яндекс?
Чи стикалися з подібною ситуацією?
А якщо ні, то хотіли б її уникнути?
Погані сайти не потрапляють в топ?
Чи знаєте ви, що Яндекс вже давно враховує поведінку користувачів на різних сайтах?
Наскільки кожен сайт вселяє довіру?
Які з сайтів містять найбільш корисну інформацію по просуваються запитам?
Якими із зазначених сайтів легше і приємніше користуватися?