Андроїд прискорювач (Booster) - навіщо потрібні такі додатки

  1. Якими бувають прискорювачі для Android?
  2. Кращі Android-бустери
  3. Clean Master
  4. CCleaner
  5. Super Cleaner
  6. DU Speed ​​Booster
  7. прискорювач пам'яті
  8. Підведення підсумків

Не всі смартфони за замовчуванням функціонують з належною швидкістю. Якимось не вистачає потужності процесора, у інших варто повільна пам'ять, а треті мають неоптимізованою операційною системою. Що ж робити власникам таких пристроїв? Спробувати встановити Андроїд прискорювач!

Будь-яка операційна система з часом починає працювати повільніше. Але якщо у випадку з Windows гарну швидкодію може зберігатися протягом хоча б півроку, то Android може почати пригальмовувати вже через кілька днів після першого запуску смартфона. Чому? І чи здатний допомогти в такому випадку який-небудь Андроїд-booster? Давайте спробуємо розібратися.

Давайте спробуємо розібратися

Подивитися всі 5 фото

Операційна система Android встановлюється тільки на смартфони і планшети. Такі пристрої мають не найбільший обсяг оперативної і постійної пам'яті . У зв'язку з цим розробникам операційки доводиться йти на всілякі хитрощі. І якщо над конкретною прошивкою або фірмовою оболонкою працювали не найспритніші люди, то про гарну оптимізацію можна буде забути. В такому випадку регулярно будуть виникати глюки і пригальмовування. І ви не зможете зрозуміти, що їх викликає. Подібне регулярно відбувається на бюджетних девайсах, адже при їх розробці на ПО здорово економлять (та й на «залізі» часто теж).

Самі користувачі теж не поспішають виконувати правила, які прискорили б швидкодію системи. Зокрема, іноді досить раз в день закривати всі програми, запущені раніше. Особливо якщо це не вміє робити встановлена ​​фірмова оболонка. Який-небудь андроїд-прискорювач найчастіше працює саме за цим принципом - він просто закриває всі програми пару раз на добу. Втім, має така утиліта і інший функціонал - наприклад, вона регулярно видаляє сміттєві файли. Їх залишають після себе багато програм і навіть сама операційна система. Вони нехай і злегка, але уповільнюють переміщення по файлової системи. А ще через них може виникнути нестача вільного місця, що теж не призведе ні до чого хорошого.

Словом, існує безліч причин виникнення подтормаживаний. Вирішити проблему можна шляхом здійснення скидання до заводських налаштувань . Але це не варіант, якщо ви бажаєте зберегти всі додатки та інші призначені для користувача файли. Тому багато власників не самих потужних смартфонів замість цього вирішують встановити андроїд-бустер. Або прискорювач, як його називають набагато частіше.

Якими бувають прискорювачі для Android?

Всі існуючі оптимізатори і прискорювачі можна умовно поділити на дві категорії. Одні поширюються безкоштовно, а за використання інших розробники зажадають деяку суму. Втім, існують і варіанти з тріал-версією, яка пропонує оцінити повний функціонал протягом декількох днів.

Ми рекомендуємо вам спочатку випробувати безкоштовні утиліти. Хоча потрібно бути готовим до того, що тільки платний варіант влаштує вас на всі 100%. Зокрема, найчастіше саме в платній версії є функція «оптимізація за розкладом». А це дуже зручно, дозволяючи взагалі ніколи не запускати андроїд-прискорювач вручну.

В іншому ж все оптимізатори дуже схожі один на одного. Відрізняється лише ширина їх функціоналу. Наприклад, деякі утиліти можуть бути доповнені менеджером додатків. Це дозволить вам дізнатися, куди встановлено всі програми, оцінити їх вагу і зробити з ними якісь дії. Ще якісь прискорювачі можуть бути оснащені тестом швидкості, що дозволяє використовувати їх на манер бенчмарка, порівнюючи за цим параметром кілька своїх пристроїв.

Всі без винятку оптимізатори здатні функціонувати на пристроях без рут-прав. Але якщо такі все-таки присутні, то деякі утиліти нададуть розширені можливості.

Кращі Android-бустери

Але давайте вже перейдемо від слів до справи. Пора познайомитися з кращими прискорювачами операційної системи Android.

Clean Master

Clean Master

Мабуть, один з найбільш просунутих Андроїд оптимізаторів. Його інтерфейс виконаний російською мовою, при цьому після установки на робочому столі з'являються відразу дві іконки. Перша веде до головного меню утиліти, надаючи доступ до головних і другорядних функцій. Друга ж служить для запуску миттєвого прискорювача. Тобто, додаток швиденько очищає оперативну пам'ять, усуваючи звідти недавно запущені програми. Даний ярлик стане в нагоді тим, хто любить грати. Саме перед запуском ігор корисно очистити оперативну пам'ять, прискоривши тим самим швидкодію.

Що стосується можливостей Clear Master, то вони досить великі. Програма може не тільки прискорити смартфон, але і уповільнити його. Друга дія допоможе в тих випадках, коли корпус девайса надто сильно розігрівся. А ще тут присутній антивірус. Корисною виявиться і функція усунення сміттєвих файлів.

На жаль, є у Clean Master і недолік. Він полягає в безкоштовності програми. Заради підтримки цього статусу розробникам доводиться впроваджувати рекламу і всякі нагадування про корисні функції. Все це моторошно дратує. Іноді складається враження, що програма сама занадто сильно навантажує операційну систему. Також не всіх влаштує відсутність оптимізації за розкладом.

Завантажити Clear Master

CCleaner

Подивитися всі 5 фото

Ще один дуже непоганий Андроїд прискорювач. Свого часу цей додаток був у багатьох власників настільних комп'ютерів і ноутбуків. А зараз його щосили використовують власники недорогих девайсів на базі Android. Важливо, що утиліта має дуже невелику вагу. В результаті її можна встановити навіть на смартфон, що володіє досить скромним запасом вбудованої пам'яті.

В основному CCleaner призначений для видалення кешу і інших сміттєвих файлів. Ще програма покаже, який заряд має зараз акумулятор (у всіх подробицях) і наскільки він розігрівся. Утиліта доповнена менеджером додатків, який теж в деяких випадках здатний виручити. Але найбільше користувачі люблять CCleaner за дуже високу швидкість роботи і ненавантажений меню. Розібратися з програмою зможе, швидше за все, навіть початківець користувач Android.

Поширюється додаток абсолютно безкоштовно. У зв'язку з цим нескладно здогадатися, що в ньому час від часу відображається реклама. Також певне розчарування викликає відсутність оптимізації операційної системи за розкладом. Та й взагалі функціонал CCleaner можна назвати неймовірно широким.

завантажити CCleaner

Super Cleaner

Super Cleaner

Досить популярний додаток, що служить для прискорення роботи Android. Як і попередні розглянуті нами оптимізатори, програма має російськомовним інтерфейсом. Втім, тут все сильно спрощено, в зв'язку з чим розібратися з утилітою можна було б навіть в тому випадку, якщо її інтерфейс складався б з безлічі ієрогліфів. Справа в тому, що для запуску оптимізації тут потрібно натискання всього однієї кнопки, має найбільші розміри.

Андроїд прискорювач вміє чистити кеш, що залишається після використання будь-яких ігор і додатків. З її допомогою можна навіть очистити історію браузера, і не тільки встановленого. А ще утиліта розпорядженні менеджера додатків, за допомогою якого можна якісь програми видалити, а якісь перенести на карту пам'яті.

Поширюється Super Cleaner на безкоштовній основі. При цьому користувачеві буде доступний абсолютно весь функціонал, включаючи антивірус. Але в нижній частині інтерфейсу вам доведеться спостерігати рекламний банер. Також невелике прикрість викликає відсутність автоматичного запуску оптимізації за розкладом.

Завантажити Super Cleaner

DU Speed ​​Booster

Напевно ви помітили, що ми скаржимося на те, що оптимізатори не можуть видаляти кеш і звільняти оперативну пам'ять за розкладом. Чи здатна на це хоча б одна утиліта? Так, така функція присутня в DU Speed ​​Booster. Цей Андроїд прискорювач нібито здатний підвищити швидкодію системи на 60%. Насправді результат, звичайно ж, не настільки приголомшливий. Але він помітний, а це найголовніше! Додатком оптимізується оперативна пам'ять і видаляються сміттєві файли. У тому числі утиліта може знайти кеш від тих ігор, які ви вже давно видалили.

У DU Speed ​​Booster вбудований менеджер додатків, який ніколи не буває зайвим. Весь інтерфейс виконаний російською мовою, тому проблем у вас не виникне. Хоча деякі користувачі все ж скаржаться на його певну заплутаність. Цікавою опцією програми є тест швидкості. Але більш корисною може виявитися менеджер дозволів. З його допомогою можна заборонити доступ будь-яких програм до інтернету. Наприклад, навіщо він потрібен «ліхтарик» і іншим подібним програмам? Не завадить вам і антивірус, теж є частиною цієї утиліти.

Поширюється дане творіння розробників безкоштовно. Тому ми рекомендуємо обов'язково його випробувати.

Завантажити DU Speed ​​Booster

прискорювач пам'яті

прискорювач пам'яті

Настільки просту назву утиліти дозволяє їй займати верхні місця у всіляких рейтингах популярності в Google Play . Але чи є програма корисною? По всій видимості, так. Інакше люди не скачували б її відразу на кілька своїх пристроїв. Користувачам подобається простота освоєння програми - його інтерфейс є російськомовним, а головне меню складається всього з декількох пунктів.

За допомогою «Прискорювач пам'яті» можна в одне натискання оптимізувати ОЗУ. Але це не єдине призначення утиліти. Вона дозволяє в найкоротші терміни очистити кеш. Також програма надасть докладні відомості про систему. Стати в нагоді вам можуть і віджети, що поставляються з утилітою - вони роблять процес прискорення ще швидшим, не кажучи вже про надання можливості стежити за об'ємом вільної оперативної пам'яті в режимі реального часу.

Базовий функціонал «Прискорювач пам'яті» дістається користувачеві безкоштовно. Однак тільки в платній версії ви виявите функцію оптимізації за розкладом. Також тут немає антивіруса і менеджера додатків. Але перший можна скачати окремо, а другий, швидше за все, і без того є частиною вашої версії операційної системи.

Завантажити «Прискорювач пам'яті»

Підведення підсумків

Тепер ви знаєте, які Android-бустери є кращими. Ми постаралися розповісти про безкоштовні додатки, так як навряд чи власник бюджетного смартфона буде витрачати свої гроші на якісь програми. Тим не менш, ви завжди можете прошерстить Google Play на предмет більш функціональних і платних рішень - при цьому ми рекомендуємо орієнтуватися на відгуки.

А ви користуєтеся оптимізатором? І який саме Андроїд прискорювач ви встановили собі? Хотілося б побачити вашу думку про таких утиліти в коментарях.


Якими бувають прискорювачі для Android?
Що ж робити власникам таких пристроїв?
Чому?
І чи здатний допомогти в такому випадку який-небудь Андроїд-booster?
Якими бувають прискорювачі для Android?
Чи здатна на це хоча б одна утиліта?
Наприклад, навіщо він потрібен «ліхтарик» і іншим подібним програмам?
Але чи є програма корисною?
А ви користуєтеся оптимізатором?
І який саме Андроїд прискорювач ви встановили собі?