Бізнес-план інтернет-магазину косметики

 1. резюме проекту
 2. маркетинг
 3. аналіз ринку
 4. визначення концепції
 5. організація збуту
 6. Вибір підрядника для створення ресурсу
 7. Підбір постачальників товару
 8. Реєстрація ІП
 9. Оренда офісу і покупка офісної техніки
 10. наймання персоналу
 11. Реклама і просування
 12. Фінансовий план

Інтернет в наш час - це не тільки мегатонни корисної інформації, але і можливість почати прибутковий бізнес з невеликими вкладеннями, продавати цілодобово і працювати по всьому світу Інтернет в наш час - це не тільки мегатонни корисної інформації, але і можливість почати прибутковий бізнес з невеликими вкладеннями, продавати цілодобово і працювати по всьому світу. Але вкладення коштів вимагає обов'язкових економічних розрахунків і ринкового аналізу, тому для того, щоб почати продавати косметику через Інтернет, необхідно попередньо розрахувати бізнес-план інтернет-магазину косметики.

Цільовою аудиторією такої комерційної діяльності є, в основному, жінки і це необхідно враховувати при розробці загальної концепції проекту і при його просуванні.

резюме проекту

У даній статті представлений бізнес-план інтерент-магазину косметики та парфумерії, орієнтований на середній ціновий сегмент, цільова аудиторія - жінки старше 40. Основна концепція передбачає спокійний стильний дизайн, зручний інтерфейс, чітко розділені товарні групи. Головною перевагою буде дуже широкий асортимент противікових засобів і можливість отримання он-лайн консультації професійного косметолога. Сума інвестицій складе 35-65 000 рублів, термін окупності - 3-4 місяці.

маркетинг

Початок будь-якого проекту потребує розуміння своєї ділового середовища і стратегічного планування. Потрібно проводити або постачати ті товари, які будуть продаватися, а не продавати те, що вже закупили, без попереднього вивчення, чи потрібно це споживачеві.

аналіз ринку

Вивчення ринку для інтернет-магазину включає в себе аналіз конкурентів, вивчення потенційних споживачів, основні законодавчі норми, які регламентують діяльність тощо.

Для визначення своїх основних конкурентів необхідно задати в пошуковику (з настройками гео-таргетування) ряд запитів, що характеризують назви товарних груп, які ви плануєте продавати за допомогою свого ресурсу. Можна скласти порівняльну таблицю конкурентів з ТОП-10, аналізуючи їх за такими факторами: асортимент, ціна, умови оплати, умови доставки, зручність користування ресурсів та ін.

Вивчення споживачів можна провести за допомогою опитувань, наприклад серед своїх друзів, або через соціальні мережі. Дізнайтеся, які товари вони готові купувати, в якій ціновій категорії, який сервіс їх цікавить.

визначення концепції

Визначення концепції інтернет-магазину - дуже важливий етап, тому що правильний вибір «своєї» ніші дасть можливість конкурувати з великими ресурсами і сформувати коло постійних покупців. Для цього потрібно визначитися з шириною і глибиною асортименту, ціновою категорією і т. Д. Розділіть косметику і парфумерію за різними ознаками - ціновим, віковим, за статевою приналежністю та ін.

Можна вибрати вузькоспеціалізовану групу товарів, орієнтовану, наприклад, тільки на дітей або на жінок після 40. Але завжди є ризик того, що занадто вузький ряд товарів не дасть очікуваного рівня продажів, а надто широкий асортимент може зробити вас схожим на десятки аналогічних ресурсів.

Для даного проекту буде обраний асортимент в середньому ціновому діапазоні, товарна група - противовозрастная кошти різних брендів - російських і європейських.

Цільова аудиторія

Цільова аудиторія (ЦА) інтернет-магазину - жінки від 40 років.

Неймінг

Дуже важливим етапом є визначення назви магазину - з ним повинні асоціюватися групи представлених товарів, специфіка ЦА та ін. Назва повинна бути незабутнім і простим (без абревіатур і скорочень). Для нашої товарної категорії підійдуть такі назви: «Вічна молодість», «Клеопатра», «Моніка», «Еліксири молодості» тощо.

організація збуту

Продажі інтернет-магазину безпосередньо залежать від таких факторів:

 • ефективна навігація, зручність користування;
 • грамотне наповнення контентом;
 • інтенсивність просування.

організаційний план

Думаєте, як відкрити інтернет-магазин косметики?

Для цього потрібно провести ряд організаційних заходів:

 1. Аналіз ринку.
 2. Підбір підрядника по розробці інтернет-магазину.
 3. Підбір постачальників товару.
 4. Реєстрація індивідуального підприємця або юридичної особи.
 5. Оренда офісу, покупка офісної техніки.
 6. Наймання персоналу.
 7. Реклама.

Вибір підрядника для створення ресурсу

Пам'ятайте, що найчастіше, саме від зручності, а також від простої і зрозумілої навігації залежить конверсія сайту, тобто високий відсоток здійснення покупок в вашому інтернет-магазині. Дизайн також повинен відповідати тематиці, бути лаконічним, але не нудним. Тому при виборі підрядника для розробки ресурсу і його наповнення вибирайте перевірену фірму, з надійним хостингом і позитивними відгуками від клієнтів.

Підбір постачальників товару

Для забезпечення безперебійних поставок проведіть переговори з постачальниками товару. На перших порах можна здійснювати закупівлі не безпосередньо у виробника (тому що вони, як правило, працюють через дистриб'юторів), а у великих торгових мереж. При розробці своїх умов оплати і доставки враховуйте аналогічні умови своїх постачальників. При закупівлі важливо також брати у постачальників сертифікати, тому що такі документи може попросити покупець і їх наявність відразу ж піднімає рівень довіри до продавця.

Реєстрація ІП

Для здійснення будь-якого виду комерційної діяльності необхідно реєструватися як ІП (індивідуальний підприємець) або юридичної особи (приватного підприємства, ТОВ та ін.). На перших порах буде достатнім реєстрація як ІП на єдиному податку - це спростить звітність. При збільшенні виручки і наймання працівників в майбутньому можна буде зареєструватися, як юридична особа, якщо буде така необхідність.

Оренда офісу і покупка офісної техніки

Для продажу через інтернет орендувати офіс не обов'язково. Перші кілька місяців ви можете працювати самостійно, займатися обробкою замовлень, працювати з постачальниками і транспортними компаніями. При розширенні бізнесу можна буде орендувати офіс з невеликим складом. Достатній перелік офісної техніки для роботи - комп'ютер, сканер, принтер, телефон-факс.

наймання персоналу

Для ефективної роботи інтернет-магазину потрібні 2 адміністратора. Перші 3-4 місяці підприємець може сам займатися цією роботою, але з розширенням асортименту і рівня продажів буде потрібно залучення найманих працівників.

Реклама і просування

Основні заходи по просуванню інтернет-магазина косметики і парфумерії:

 • просування в пошукових системах;
 • контекстна реклама;
 • реклама в соціальних мережах.

Можна також використовувати оффлайн-рекламу:

 • друк і поширення візиток;
 • оголошення в газеті.

Все таки основним каналом залучення клієнтів повинен статті саме інтернет. В цьому випадку правильне просування інтернет-магазину має стати запорукою успіху всього бізнесу.

При розробці дизайну поліграфії потрібно вказувати переваги покупки в інтернет-магазині - більш низькі ціни, ніж в роздрібних магазинах, а також можливість зробити покупки, не виходячи з дому.

Фінансовий план

Бізнес-план інтернет-магазину косметики включає ряд обов'язкових економічних показників - первинні і поточні витрати, термін окупності, рентабельність тощо.

Витрати, необхідні на запуск проекту:

 • реєстрація ІП - 5000 рублів;
 • створення і наповнення інтернет-ресурсу - 30-60 000 рублів.

Всього початкових витрати - 35-65 000 рублів.

Щомісячні витрати:

 • оренда офісу - 15 000 рублів;
 • заробітна плата персоналу - 20-30 000 рублів;
 • реклама і просування - 10 000 рублів.

Всього щомісячні витрати-45-55 000 рублів.

У перші кілька місяців можна знизити витрати, заощадивши на оренді офісу і наймання персоналу.
Виручка від продажів буде залежати від ширини асортименту і середньої ціни за одиницю товару.

Продаж косметики через Інтернет може приносити 50-60 000 рублів в перші три місяці, потім (при інтенсивному просуванні) виручка може бути збільшена в декілька разів. Термін окупності проекту, при рентабельності 30-40% складе 3-4 місяці.