Чи впливає вік домену на позиції в пошуку Google і Яндекс?

  1. Чи впливає вік домену на ранжування сайту в пошуковій видачі?
  2. Як швидко новий сайт індексується і чи довго він буде перебувати в пісочниці?
  3. Чи варто купувати старий домен з історією?

Чи впливає вік домену на ранжування сайту в пошуковій видачі

Чи впливає вік домену на ранжування сайту в пошуковій видачі?

Звичайно ж да. Багато хто чув / бачили / знають, що вік домену впливає на позиції сайту в пошукових системах. Логіка зрозуміла і зрозуміла - чим старше домен, тим трастові він вважається. Якщо ви коли-небудь звертали увагу, то в пошуковій системі Google по багатьом запитам в ТОПі часто виставляються сторінки, де вказані дати створення (або індексації) сторінки. Вельми часто ці сторінки однолітки наймасовішою аудиторії інтернету.

Як швидко новий сайт індексується і чи довго він буде перебувати в пісочниці?

Для нових сайтів є своєрідна пісочниця, де вони прохолоджуються на протязі певного часу. Час зовсім різне: на моїй пам'яті були випадки від 3 тижнів до 2 місяців повної відмови пошукових систем визнавати існування сайту. Швидкому руху пісочниці допомагає присутність поведінкових факторів на сайті. Будь то трафік з контекстної реклами, соціальних мереж або звідки-небудь ще. Пісочниця створена для того, щоб пошукова система зрозуміла варто сайт уваги взагалі, яка у нього тематика, чи правильно працюють технічні аспекти SEO на сайті і наскільки він відповідає уявленню "ідеального сайту" в мізках пошукових алгоритмів. Саме на цьому етапі найчастіше палятся говно-сайти з кострубатою оптимізацією, дорвеи і інша дичина, по якій відразу зрозуміло, що ніякої цінності для потенційних відвідувачів він не несе.

Чи варто купувати старий домен з історією?

"Я хочу купити трастовий домен з ТІЦ, це допоможе мені в підвищенні позицій мого сайту?"

Є думка, що можна купити домен з історією, ТИЦ і віком, поставити на нього свій сайт і миттєво влетіти в ТОП. Нісенітниця собача, бо працює це тільки в разі, якщо тематика сайту, який був на цьому домені, збігається з сайтом, який буде жити на ньому далі. Зміна CMS, контенту, кількості сторінок, а, тим більше, тематики сайту буде тим чи іншим чином впливати на те, як буде сприйнятий сайт. Якщо ж різниця між тим, що було і тим, що стало, значна, то навіть не сподівайтеся, що пузомерки і вік домену дадуть вам фантастичний приріст в плані позицій сайту. Та й самі пузомерки вже не роблять такого сильного впливу на ранжування сайту. У мене є сайт з ТІЦ 150, віком 3 роки і відвідуваністю 20-40 осіб на добу, а є з ТИЦ 10, віком менше року і стабільними 200 в добу. Ось така арифметика.

До речі, вельми часто покупні старі домени можуть мати вельми каламутну історію. Нерідкі випадки, коли сайти, що знаходилися на цих доменах, були під фільтрами або мали вельми сумнівний контент. І якщо ТИЦ або вік впізнається елементарно, то ці дані отримати набагато складніше.

І все ж, якщо сайт з самого початку був зроблений нормально, або через жопу, але конкурентів у нього немає, то вік домену роль грати буде в кращу сторону для ранжирування. Якщо ж сайт протягом довгого періоду часу розвивається, наповнюється матеріалом і набуває кількість посилань, то з віком його відвідуваність буде збільшуватися, пошуковики будуть ранжувати його вище, особливо за умови грамотної роботи з семантичним ядром, позиції будуть йти вгору, а трафік наростати. І навіть не дивіться на всі ці ваші Alexa Rank, ТІЦи та інші циферки. Сьогодні це не грає такої великої ролі.

До речі, мій хороший матеріал по тому як зібрати семантичне ядро ​​для сайту за допомогою Key Collector

Ну і резюмую, що вік сайту - важливий фактор ранжування, але не забуваємо про 1) релевантність контенту сайту запитом 2) загальні поведінкові фактори сайту 3) правильна технічне настроювання. Ці 3 фактори дадуть набагато більше, ніж траст, заснований на віці. А ще у пошукових систем є така властивість - підкидати в ТОП молоді сайти і дивитися, як вони себе там покажуть, але це вже інша історія ...

Чи впливає вік домену на ранжування сайту в пошуковій видачі?
Як швидко новий сайт індексується і чи довго він буде перебувати в пісочниці?
Чи варто купувати старий домен з історією?
Чи впливає вік домену на ранжування сайту в пошуковій видачі?
Як швидко новий сайт індексується і чи довго він буде перебувати в пісочниці?
Чи варто купувати старий домен з історією?
Я хочу купити трастовий домен з ТІЦ, це допоможе мені в підвищенні позицій мого сайту?