Фактори, що впливають на ранжування сайту в пошукових системах. Частина 1. Використання ключових слів.

Дана стаття - переклад з англомовного ресурсу. Інформації багато. Відразу хочу сказати, що переклад - вільний. Тобто, основні тези залишені, опису доповнені моїм практичним досвідом, міркуваннями, знаннями, почерпнутими з інших джерел.

Факторів, що впливають на ранжування - багато, тому вони розбиті по групах. У кожній групі виставлені оцінки важливості того чи іншого фактора (виходячи з найбільшою - 5). Природно, слід врахувати, що деякі аспекти можуть варіюватися в силу різниці Рунета і Буржнета і алгоритмів ранжирування пошукових систем. Цей текст побудований на базі вивчення Google і Yahoo.

Думаю, буде цікаво всім небайдужим до теми пошукової оптимізації :-). Кому кортить - може почитати сам тут.

Отже, перша група факторів:

/ 4,9 / Використання ключових слів у тезі Title

Дає швидкий і сильний ефект. Якщо у вас немає часу займатися SEO глобально - пропишіть ключові слова в тезі Title. Результати себе виправдають.

/ 4,5 / Використання ключових слів у тілі сторінки (тег <Body>)

Ключові слова в тілі сторінки покращують результати ранжирування. Можна обійтися і без цього, але тоді від вас будуть потрібні додаткові зусилля. Слідкуйте так само за щільністю ключових слів на сторінці (стандарт - близько 5%) і за тим, щоб ключові слова в title і body відповідали один одному.

/ 3,4 / Взаємозв'язок тексту сторінки і ключових слів

Пошукові роботи - не люди. Вони можуть не звернути уваги, що ваші ключові слова не відповідають загальним змістом сторінки (якщо тільки в контенті сторінки інші слова не перебувають в достатній щільності для того, щоб пошуковий робот звернув на них увагу). Тоді почнеться конфлікт - з одного боку - продаж кондиціонерів, з іншого боку - гарячі латиноамериканки. Кому вірити? Роботи не люблять думати, тому ви можете потрапити в бан або виявитися дуже далеко у видачі). Плюс, користувач звернути увагу, що на його запит йому подали трохи не те. А для вас адже важливо, що подумає відвідувач і чи повернеться?

/ 3,3 / Використання тега <h1> для оформлення ключового слова

Досить вагомий фактор. Особливо, коли оформлене таким чином слово дійсно ключове для даного сайту. Якщо укласти в цей тег фразу «Брітні Спірс розлучається» на сайті промислової тематики - це навряд чи сильно вплине на результати ранжирування.

/ 3 / Використання ключового слова в назві домену, URL-е

Цей фактор важливіший для простоти навігації, юзабіліті. Що, звичайно ж, впливає на комплексне просування сайту, але, швидше за побічно, ніж прямо. Особливо, якщо взяти до уваги користувачів рунету. URL - пишуться латиницею, а в рядку пошуку все-таки запит пишеться кирилицею. Набагато важливішим є текст посилання. До речі, вважається, що URL сприймається, запам'ятовується до першого-другого слеша (/) - так що це теж варто мати на увазі, якщо ви маєте намір зайнятися оптимізацією URL-ів.

/ 2,8 / Використання ключових слів в URL сторінки

Неї має таке значення, як ім'я домену. В іншому - див. Попередній пункт.

/ 2,8 / Використання тегів <h2-h6> для оформлення ключових слів

Менш значимо, ніж тег <h1>, але впливає.

/ 2,6 / Використання ключових слів у тега <Alt>

Дуже важливо для пошуку картинок і зображень, і трохи менш важливо для пошуку взагалі. Випадок з практики - я зустрічала сайт (блог) в якому 95% трафіку забезпечувалося саме завдяки прописаному тегу Alt, хоча блог і не складався з одних картинок. Дуже важливо для юзабіліті - особливо, коли картинка не завантажується або завантажується довго.

/ 2,3 / Використання тегів <b> і <strong> для оформлення ключових слів

Має значення, але невелике, але краще їм не нехтувати. Головне - стежити за тим, щоб виділення тексту виглядало логічним не тільки для пошукових роботів, а й для користувачів.

/ 2 / Використання ключових слів в мета тезі <description>

Важливий фактор. Головне - опис має бути унікальним, не нагадувати відвертий рекламний слоган і бути відповідної довжини. Див. Тут.

/ 1,2 / Використання ключових слів в мета тезі <keywords>

Має значення для Yahoo - однозначно. Для інших пошукових систем - читай тут.

Ось і все з першою групою чинників. Далі буде…

Далі буде…

Кому вірити?
А для вас адже важливо, що подумає відвідувач і чи повернеться?