Калібрування батареї Android-планшета

 1. різні причини
 2. Найпопулярніший метод
 3. Рекомендований спосіб
 4. інші способи
 5. Як же бути?

Сучасні мобільні пристрої тільки виглядають просто. Насправді, кожен з цих компактних приладів - планшет, смартфон або просто мобільний телефон - являють собою цілий комплекс різних систем. Деякі з них мають досить великим рівнем енергоспоживання. У планшета таким модулем є блок бездротової передачі Wi-Fi , Так само як і у смартфона. Не дивно, що навіть при великій ємності батареї заряду не вистачає надовго. Часто можна зустріти таке поняття, як калібрування батареї планшета, про яку говорять, що це необхідно і навіть неминуче. Давайте подивимося, чи так це. Сучасні мобільні пристрої тільки виглядають просто

Необхідність в калібрування батареї може виникнути з різних причин

різні причини

існує ряд причин , При яких, можливо, потрібна калібрування акумулятора. Короткий список виглядає наступним чином:

 1. Пристрій стало працювати набагато менший час;
 2. Після повної зарядки індикатор на екрані показує не 100% рівень;
 3. Система відображає падіння ємності батареї сильними стрибками;
 4. Планшет відключається через відсутність харчування, хоча індикатор сигналізує про повного розрядження акумулятора, і не видається попереджень.

Такій поведінці може бути кілька пояснень. Деякі випадки цілком очікувані - проводилися експерименти з пристроєм, наприклад, зміна прошивки . Інші не так очевидні, і калібрування батареї може бути дійсно необхідна. Короткий перелік симптомів і попередніх дій можна викласти так:

 • змінювалася прошивка, з якої записалася система, що має іншу статистику використання батареї;
 • відбулася зміна акумулятора, який володіє іншими параметрами;
 • батарея планшета виходить з ладу;
 • барахлить контролер живлення і заряду акумулятора;
 • зарядний пристрій не забезпечує необхідних параметрів;
 • контролер батареї видає неправильні показання датчиків, які використовує Андроїд.

Нова прошивка може видавати невірні дані про стан батареї

Останні чотири пункти не має сенсу компенсувати. Потребує ремонту. Але вся заковика в тому, що з поведінки планшета складно визначити, в чому проблема - в електроніці або програмної частини. Тому перш ніж йти в сервісний центр, краще вдатися до більш простим методам.

Найпопулярніший метод

У разі зміни прошивки краща відповідь на питання, як відкалібрувати батарею на Андроїд, буде звучати дуже просто. Потрібно скинути статистику використання акумулятора і змусити систему створити файл заново.

Є популярний і досить широко поширений спосіб - програма Battery Calibration. Вона діє радикально і просто, примушуючи Андроїд визнати батарею як першу, єдину і встановлювати параметри системи харчування відповідно до її характеристиками.

Вона діє радикально і просто, примушуючи Андроїд визнати батарею як першу, єдину і встановлювати параметри системи харчування відповідно до її характеристиками

Для роботи програми знадобиться root-доступ, щоб видалити статистику. Battery Calibration можна скачати з PlayMarket, вона просто встановлюється і не вимагає настройки. Довго розбиратися, як відкалібрувати батарею на планшеті, теж не доведеться. Порядок дій виглядає наступним чином:

 1. Встановлюємо Battery Calibration;
 2. Повністю заряджаємо планшет в вимкненому стані;
 3. Включаємо пристрій і запускаємо програму;
 4. Перед нами - одна-єдина кнопка. натискаємо;
 5. Battery Calibration запросить ім'я суперкористувача.

Відео про те, як користуватися додатком Battery Calibration:

Вказавши необхідні дані і підтвердивши вибір, користувач ініціює затирання файлу статистики і створення параметрів, що відповідають лише за 100% заряду акумулятора. Далі система все зробить сама за показаннями контролера батареї.

Рекомендований спосіб

Допитливі і уважні користувачі почали задавати питання «автору» операційної системи - компанії Google. Вони стосувалися, в першу чергу, дієвості використання Battery Calibration і подібних їй програм. Як і очікувалося, компанія визнала спосіб найменш ефективним, що дає прийнятний результат тільки при поєднанні наступних факторів:

 • нормальний стан акумулятора;
 • правильна робота контролера харчування;
 • достовірні показники датчиків батареї;
 • штатна робота зарядного пристрою.

Спосіб відкалібрувати батарею на Андроїд, запропонований компанією Google, досить складний. Судіть самі:

 1. зарядити планшет або смартфон. Процес повинен йти як мінімум 8 годин, навіть якщо система сигналізує, що зарядка закінчена. Пристрій при цьому має бути включено;
 2. Від'єднати зарядний або витягнути його з розетки. Вимкнути планшет або смартфон;
 3. Знову почати процес зарядки і продовжувати його протягом години;
 4. Відключити зарядник і включити планшет або смартфон. Протримати його в такому стані хвилину або дві;
 5. Вимкнути пристрій і знову зробити зарядку. Продовжувати протягом години;
 6. Фізично від'єднати кабель зарядного пристрою і включити смартфон або планшет.

Розробник пропонує власний спосіб калібрування батареї

Виглядає на перший погляд дивно. Але все раціонально і просто. Таким чином пересоздаётся статистика і максимально підганяються параметри апаратної частини під всі умови. З фізичної точки зору все виглядає так:

 • після першого пункту акумулятор набирає ємність, яка відповідають максимальним показниками контролера, записаним в системній статистикою;
 • другий пункт знімає навантаження, відключені всі споживачі;
 • третій пункт виробляє дозарядку з оптимальним струмом і напругою під апаратним контролем мікросхеми харчування;
 • четвертий пункт змушує систему оновити статистику, оскільки показання датчиків можуть не відповідати раніше записаним;

Дії п'ятого і шостого пункту - контрольні. Призначені вони в основному для складних пристроїв, у яких системи управління харчування користуються даними статистики операційної системи. Останні два дії дозволяють дійсно зарядити батарею повністю. І включення смартфона або планшета знову записує новий максимум показників в статистику, якщо вони змінилися.

Як видно, це самий дієвий метод. Його можна проводити періодично, якщо батарея втрачає ємність.

інші способи

Можна знайти ще кілька варіантів дій. Один з них є прообразом методики, запропонованої Google, - багаторазова зарядка / розрядка планшета. Той же метод збору нової статистики, тільки не такий точний.

Є ряд програм, схожих за принципом дії на Battery Calibration. Але обнулення параметрів статистики, як було описано вище, не завжди добре працює.

Але обнулення параметрів статистики, як було описано вище, не завжди добре працює

існують додатки , Які виводять показники датчиків контролю батареї в числовому вигляді. Одна з них - Battery Monitor. Вона відображає поточний заряд акумулятора в міліампер-годинах. Рекомендується заряджати батарею до тих пір, поки показання програми не співпадуть з максимальною ємністю, яка написана на акумуляторі.

Програма прекрасно працює, але той, хто вирішив дізнатися, як відкалібрувати батарею на Андроїд, з великою ймовірністю зіткнеться з проблемами. Якщо мова йде про неправильну роботу контролера харчування або про падіння характеристик акумулятора, то відповідно до рекомендацій можна повторювати процес зарядки / розрядки вічно. І безрезультатно.

Як же бути?

Щоб не блукати в трьох соснах, гадаючи, чому планшет став працювати менший час або поводиться некоректно, скористайтеся способом, запропонованим Google. Така калібрування батареї планшета повністю безпечна.

Можливо, проблеми відпадуть, у всякому разі повторення схожих симптомів через якийсь час явно буде сигналізувати про проблеми «заліза». А якщо ж ви проводили експерименти: міняли прошивку або змінювали параметри керування живленням, обнулення статистики за допомогою Battery Calibration прийнятно і дасть хороші результати.

Тисни "Подобається" та читай кращі пости на Facebook

Як же бути?