Книги по інтернет-маркетингу для початківців

Вирішив зробити невелику добірку книг, присвячених інтернет-маркетингу і розраховану в першу чергу на тих, хто тільки починає вивчати маркетинг в мережі

Вирішив зробити невелику добірку книг, присвячених інтернет-маркетингу і розраховану в першу чергу на тих, хто тільки починає вивчати маркетинг в мережі. Почнемо ми з контекстної реклами і пошукової оптимізації. У наступних статтях ми поговоримо про веб-аналітику, оптимізацію landing-page і т.д. Благо цікавих книг по темі багато. Ну а поки, що називається, базовий набір для початківців!

Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах

Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах

Класична книга Ашманова і Іванова. Мабуть, кращий варіант для тих, хто тільки починає своє знайомство з пошуковою оптимізацією. Книгу відрізняє справжній академічний підхід. Все розбирається дуже докладно, даються докладні визначення термінам. Причому автори починають свій розгляд з самих азів, розбираючи можливі варіанти заробітку в інтернеті і плавно переходячи до алгоритмів роботи пошукових систем. Після чого вже починається, власне, розповідь про пошукової оптимізації. Причому досить системний.

Звичайно, після прочитання книги Ашманова і Іванова ви не станете відразу ж розбиратися у всіх особливостях SEO. Багато речей в книзі упущені, деякі розглядаються занадто коротко. Але якщо ви новачок і не знаєте, з чого краще почати - то ця книга кращий вибір.

Розкрутка сайтів. Основи, секрети, трюки

Основи, секрети, трюки

Автори цієї книги - Яковлєв і Ткачов - створили не настільки фундаментальна праця, як Ашманов, але все одно досить докладно пройшлися по основам пошукової оптимізації. Звичайно, будь-то секретів в книзі немає, якась інформація вже застаріла, а деякі речі виглядають досить спірно. І, загалом, справді практичних порад в книзі не так багато. Проте, для новачка ця книга може виявитися дуже корисною, так як занурює відразу в основи оптимізації. Прочитавши її, у вас буде менше питань.

Можна читати її разом з книгою Ашманова і Іванова. Головне відразу ж після них перейти до блогів, де розташована новіша, актуальна і практична інформація.

Контекстна реклама. Основи, секрети, трюки.

Основи, секрети, трюки

Яковлєв та Чупрун створили досить цікаве, хоча і не ідеальне керівництво по контекстній рекламі. Знову ж, книга є відмінним керівництвом для тих, хто тільки знайомиться з контекстною рекламою. По суті, після її прочитання ви можете сміливо починати свою кампанію в Яндекс.Директ або будь-який інший системі контекстної реклами. У книзі не тільки розповідається про те, як функціонує контекстна реклама, а й даються практичні поради про її застосуванні.

З точки зору практики дана книга помітно перевершує дві попередні. Що й не дивно. Тема-то не настільки велика.

Веб-аналітика. Основи, секрети, трюки

Основи, секрети, трюки

Книга з тієї ж серії, що і дві попередні. На цей раз мова йде про веб-аналітиці. Спочатку даються певні основи цієї дисципліни, після чого розповідається про різні системи аналітики. При цьому слід зауважити, що основний ухил книги зроблений в сторону Google Analytics. Саме цій системі присвячена більша частина книги. І, треба сказати, що після її прочитання ви точно опанує основами і зможете почати аналізувати свій сайт. Відмінний плацдарм для більш поглибленого вивчення вже з іншими книгами і статтями в мережі.

«Сайт на мільйон», Сергій Новицький


підзаголовок книги звучить так:

«Вибрані рекомендації щодо підвищення комерційної ефективності web-сайтів».

Трохи важкувата, але цілком у справі. Книга орієнтована в першу чергу на новачків і докладно розповідає про ті речі, яким потрібно приділити найпильнішу увагу, якщо ви створюєте продає сайт.

Книга ділиться на 6 розділів:

  • Аналітика
  • технічний аудит
  • Підвищення довіри до компанії
  • Залучення і утримання відвідувачів
  • Збільшення числа звернень в компанію
  • Збільшення числа цільових відвідувачів

«Сайт на мільйон» носить суто практичний характер. Тут мінімум теорії. І це великий плюс. Я люблю саме такі книги. Можна використовувати книгу в якості своєрідного чек-листа перед запуском нового сайту.

Раджу прочитати.

Мабуть, якщо ви вирішили займатися інтернет-маркетингом, то для початку вистачить і цих книг. Це основи, які потрібно зрозуміти, щоб потім рухатися далі. Звичайно, в огляді зовсім немає книг по SMO. Вони ще будуть. Просто спершу, як мені здається, краще ознайомитися саме з цими книгами. А вже потім освоювати соціальні мережі.