Оптимізація 1С 8.3 (8.2) - підвищення продуктивності бази

  1. Перевірка «заліза»
  2. Моніторинг і аналіз продуктивності 1С спеціальним софтом - ЦУП
  3. Дії щодо оптимізації бази 1С

Оптимізація 1С - це ряд заходів для збільшення продуктивності інформаційної системи. Розглянемо основні кроки для аналізу помилок продуктивності і збільшення швидкості 1С 8.3 (8.2).


Дуже складно оцінювати продуктивність бази даних по відчуттях користувачів. Наприклад, один користувач говорить, що 1С «гальмує», другий каже: «нормально» - йому подобаються перерви на каву. Експерти в цій галузі стали шукати вихід з ситуації, що склалася - як об'єктивно оцінити якість експлуатації інформаційної системи?

Для цього була придумана методика цифрової оцінки швидкості системи - APDEX . За допомогою цієї методики можна об'єктивно оцінити швидкість до оптимізації 1С і після.

Перевірка «заліза»

Першим кроком на шляху до оптимізації експлуатації 1С є виявлення вузького місця в обладнанні. Дуже часто, знайшовши завантажене місце в обладнанні, можна швидко зрозуміти першопричину - помилки в налаштуванні сервера, недостатня продуктивність апаратної частини або ж помилки в коді програми.

Однак якщо Ви думаєте, що можна збільшити продуктивність 1С шляхом простого апгрейда обладнання, Ви глибоко помиляєтеся. Існують такі помилки в налаштуванні системи, які будуть «з'їдати» всі ресурси устаткування, незважаючи ні на що.

Моніторинг і аналіз продуктивності 1С спеціальним софтом - ЦУП

За допомогою спеціальної розробки 1С - Центру управління продуктивністю для оптимізації 1С слід встановити моніторинг на Вашу інформаційну систему.

Результатом перевірки продуктивності стануть вузькі місця 1С по частині продуктивності, які послужать вказівками до дій по оптимізації 1С.

Дії щодо оптимізації бази 1С

Список дій для збільшення продуктивності системи 1С достатньо великий: починаючи від внесення змін до коду, усунення помилок в запитах і закінчуючи усуненням апаратних неполадок системи. Детальніше - цикл статей по оптимізації 1С .

Однак якщо Ви не маєте часом для аналізу та усунення помилок, Ви можете замовити аудит проблем і їх виправлення у професіонала в області 1С .

Експерти в цій галузі стали шукати вихід з ситуації, що склалася - як об'єктивно оцінити якість експлуатації інформаційної системи?