Оптимізація App Store на сторінці для iOS і Android

 1. Назви
 2. Опис
 3. Ключові слова
 4. Ікони
 5. Скріншоти
 6. Локалізація

Оптимізація магазину додатків (ASO) - це процес підвищення рейтингу мобільних додатків у магазині додатків, щоб поліпшити видимість і тим самим заробити більше завантажень програм. У цьому посібнику ASO ми зосередимося на оптимізації на сторінці як для Apple App Store, так і для магазину Google Play, що включає в себе заголовки (назва програми), описи, ключові слова, іконки, скріншоти та локалізацію.

Назви

App Store: ліміт символів для назв додатків становить 255 символів, однак рекомендується зберігати назву до 23 символів, щоб уникнути укорочення та заповнення ключових слів.

Ключові слова до початку назви мають більшу вагу, тому рекомендується використовувати наступну формулу для назв: [Brand / App Name] + [описове ключове слово або фразу]

Приклади:

 • Urbanspoon - відгуки про ресторани та харчування
 • 365Scores - трансляції у прямому ефірі та новини
 • GasBuddy - знайти дешеві ціни на газ
 • Travefy - Планувальник подорожей групи

Google Play: для назви програми в Google Play обмежено до 30 символів . Вкажіть назву програми просто і вкажіть ключове слово чи фразу фокусу. Так само, як для Apple App Store, використовуйте додаток або марку, за якими йде ваше ключове слово focus.

Опис

App Store: у вашому розпорядженні є 4000 символів під час створення опису App Store. З назви програми, ключових слів програми та опису програми останній має найменший, прямий вплив на рейтинги додатків. Однак опис є дуже важливим для переходів, які в кінцевому підсумку вплинуть на рейтинг вашої програми в App Store.

Частина опису над складанням є найважливішою, оскільки вона містить фрагмент, який з'являється, коли користувач натискає на додаток.

Крім того, багато користувачів не натискають кнопку "читати більше", щоб розширити опис, тому важливо підсумувати те, що робить програма протягом перших трьох речень.

Google Play: для опису програми можна використовувати до 4000 символів . Підсумуйте основний фокус вашої програми в перших кількох реченнях, які виступають як мета-опис сторінки Google Play, яка відображається в результатах пошуку Google.

В описі НЕ дозволені відгуки користувачів. Потрібно також уникати посилань на інші програми або продукти.

Ключові слова

App Store: ліміт символів для ключових слів - 100 символів . Алгоритм пошуку Apple автоматично групуватиме ключові фрази, тому краще всього включити якомога більше окремих ключових слів. Наприклад, якщо ви орієнтувалися на ключові слова огляд ресторану, відгуки на продукти харчування, довідник ресторанів, рейтинги ресторанів і пошуки ресторанів, у полі ключових слів потрібно ввести такі слова:

 • Ресторан
 • Відгуки
 • Керівництво
 • Рейтинги
 • Їжа
 • Finder

Google Play: у магазині Google Play немає ключового слова, як у магазині Apple App. Замість цього, ключові слова повинні бути реалізовані в традиційному способі SEO. Після визначення ключових слів вони повинні бути включені до назви та опису.

Однак, Google розглядає ключові слова як спам у своєму магазині програм так само, як вони обробляють його в Інтернеті. Ніколи не перелічуйте свої ключові слова. Вони повинні використовуватися в контексті і повторюватися з хорошою частотою протягом вашого опису (замість того, щоб об'єднувати їх в одну область).

Деякі галузеві експерти рекомендують використовувати ключове слово 4-5 разів в описі. Однак цю пораду слід приймати з обережністю. Використовуючи ключове слово п'ять разів у описі, що становить лише 100 слів, можна зустріти Google як спам для ключових слів.

Ікони

Використовуйте високоякісну піктограму, яка заманює та вказує на основну функцію програми. Часто користувачі переглядають додаток у результатах пошуку, якщо значок погано розроблений, оскільки вони пов'язують якість піктограми з якістю програми. Ви також хочете, щоб ваш значок програми відрізнявся від ваших конкурентів. Наприклад, якщо ви помітили, що більшість ваших конкурентів використовують синій колір у своїх іконках, ви можете скористатися іншим кольором, якщо це не суперечить вашому бренду. Використовуйте високоякісну піктограму, яка заманює та вказує на основну функцію програми

Скріншоти

Перші два скріншоти є найважливішими, оскільки вони відображаються в результатах пошуку. Припустимо, що люди ігнорують опис програм (оскільки більшість людей). Захоплення та відображення найкращих можливостей програми. Додайте копії та анотації до знімків екрана, щоб описати, на що дивиться користувач. Доповнюйте скріншоти вашої програми маркетинговими повідомленнями (третій знімок екрана - прекрасний приклад того, як ефективно використовувати маркетингову копію). Якщо можливо, скористайтеся знімками екрана, які фіксують жести рук (наприклад, зчитування, щипання, натискання тощо) або скріншоти, які показують, як програма вирішує проблеми в контексті реального світу (наприклад, використання функції карти для пошуку туристичних визначень у місто, як показано на другому знімку екрана).

Локалізація

Досягніть глобальної аудиторії, локалізувавши свою програму. Переглядайте метадані (ключові слова, назву та опис) та скріншоти. Потім перекладіть вміст у програмі та створіть конкретні мовні версії ваших програм (наприклад, файли, текст, піктограми та графіку) для кожної країни, до якої потрібно націлити. Обидва Google і Apple пропонують підтримку та ресурси для локалізації.

Обидва  Google  і  Apple  пропонують підтримку та ресурси для локалізації

Хінді версія зомбі Ragdoll: Локалізовані скріншоти і відео в додатку Google Play лістинг пройти довгий шлях до збільшення числа установок. Зображення на Проект з відкритим вихідним кодом Android під ліцензією CC By2.5