Оптимізація бази даних mysql в dle

  1. Яка користь від оптимізації запитів до бази даних mysql в dle

Привіт, шановні читачі блогу   SdelaemBlog

Привіт, шановні читачі блогу SdelaemBlog.ru , Сьогодні я хочу продовжити розмову про налаштування сайту на базі движка dle. адже зробити сайт dle - це тільки пів справи, та й того менше, тому настройка ресурсу дуже важлива на початковому етапі проектування. Особливо, коли движок надає стільки налаштувань, скільки надає DataLife Engine (dle), нехтувати настройками не варто.

У попередніх постах ми розібрали деякі настройки dle, але це далеко не все. Тому будемо продовжувати поки наш ресурс не буде повністю налаштований по нашому бажанню і з урахуванням можливих потреб відвідувачів.

А поговорити я пропоную про оптимізацію запитів до бази даних mysql, так як оптимізація БД, також відноситься до налаштувань dle. Звідси тема - Оптимізація запитів до бази даних mysql в dle.

Яка користь від оптимізації запитів до бази даних mysql в dle

Що може дати оптимізація? 1. За допомогою оптимізації можна збільшити швидкість завантаження сторінок, а як відомо пошукові системи враховують даний фактор при ранжируванні сторінок ресурсу. 2. Можна зменшити навантаження на сервер, а при великому трафіку це необхідно, для збільшення швидкості завантаження сторінок. 3. А також вмикати або вимикати різні модулі dle, для поліпшення поведінкових факторів, а поведінкові фактори, також впливають на ранжування ресурсу.

Але це далеко не всі фактори на які може вплинути оптимізація запитів до бази даних mysql в dle. Я думаю користь даної настройки безсумнівна, тому перейдемо безпосередньо до налаштування dle.

Для переходу до оптимізації, як завжди заходимо в адмінку dle, натискаємо «настройка системи» і вибираємо вкладку «оптимізація запитів до бази даних».

Перше, що ми можемо зробити - це включити Gzip стиснення HTML сторінок. Якщо активувати, можна заощадити на трафіку. Gzip стиснення дозволяє стискати сторінки приблизно в 3-4 рази і за рахунок цього економить трафік і прискорює завантаження сторінок. Включаємо.

Включити Gzip стиснення JS файлів. Дозволяє значно зменшити вагу JavaScript файлів і зменшити кількість запитів до бази даних mysql, що в свою чергу відіб'ється на швидкості завантаження сторінок. Для стиснення також використовується Gzip. Включаємо, якщо використовуються JavaScript файли.

Виберіть тип пошуку використовуваного на сайті. Тут нас просять вибрати один з двох типів пошуку. Простий або повнотекстової (розширений). Якщо хочете більш точні результати пошуку, вибирайте розширений, але пам'ятайте, що при цьому виборі навантаження на ваш проект зросте.

Включити швидкий пошук. Він же пошук з автозаповненням, з даною опцією набагато зручніше користуватися пошуком, але вона також підвищує навантаження на базу даних.

Включити підтримку реєстрації та авторизації на сайті. Відключення реєстрації дозволяє заощадити два запити до бази даних mysql, а також дозволяє заощадити на зареєстрованих користувачів: lol :, які просто не зможуть реєструватися у вас і авторизуватися теж. Тому вирішувати вам, що важливіше. Але є й винятки, наприклад, якщо на ресурсі в принципі не передбачено реєстрації, тоді можна спокійно відключити цю можливість.

Включити кешування на сайті. Знову ж таки, скорочує навантаження на сервер.

Якщо активувати, то сторінки будуть віддаватися браузеру відвідувача з кеша, тобто збережену копію сторінки.

Бувають випадки, коли приходять листи від хостерів про перевищення допустимого навантаження, тут-то ця функція і буде нас виручати.

Включити підтримку мультикатегорій на сайті. Дозволяє додавати статтю в кілька категорій, одночасно. Щоб вибрати кілька категорій затисніть «Ctrl».

Щоб вибрати кілька категорій затисніть «Ctrl»

Відображення схожих новин. Тут все просто, якщо у вас є новина 1 і новина 2, тоді при читанні повної новини 2, внизу, буде отоброжаться схожа новина, в даному випадку новина 1.

Тут все просто, якщо у вас є новина 1 і новина 2, тоді при читанні повної новини 2, внизу, буде отоброжаться схожа новина, в даному випадку новина 1

Підтримка публікації новин на ще не настала дату. Я думаю за назвою зрозуміло, для чого потрібна ця опція. На скільки вона потрібна саме вам, вирішуйте самі.

Включити підтримку фіксації новин на сайті: Дана опція дозволяє закріпити певну статтю на одному місці. Після включення підтримки фіксації, в додаванні поста з'явиться графа «зафіксувати на сайті». Але не забуваємо, що ми тут для оптимізації запитів до бази даних dle. Якщо відключити функцію, то навантаження на базу даних mysql знижується. Включити підтримку фіксації новин на сайті: Дана опція дозволяє закріпити певну статтю на одному місці

Включити модуль 'speedbar'. Зазвичай speedbar знаходиться в колонці з новинами в самому верху. Наприклад ви зайшли на ресурс, потім в якусь категорію, і в якусь статтю, «speedbar» відобразить ваше місце знаходження таким чином: Головна >> Категорія >> Новина. Також його, називають «хлібні крихти». Хлібні крихти - досить корисні для перелинковки, а також для відвідувачів. До речі, приклад «хлібних крихт» для wordpress, ви можете побачити над статтею. Так - цей блог на wodpress , Але зміст той самий і на движку dle.

Включити підтримку управління рекламою. При включенні даної опції, буде включений модуль управління рекламними матеріалами, і реклама на сайті буде показуватися. Якщо відключити - реклама не буде виводитися. Я думаю для молодих проектів ця функція ні до чого, але вибір за вами.

Включити підтримку предмодераціі коментарів. Якщо активувати, то при додаванні коментаря, коммент з'явиться тільки після того, як ви схвалите його, а якщо не схвалите, то природно відвідувачі не побачать цей коментар. Відключення, знову ж дозволяє економити ресурси бази даних mysql, але при цьому відкрито шлях для спамерів.

Включення голосування на сайті. Дозволить вам проводити опитування. Якщо вимкніть, заощадите на одному запиті до бази даних mysql.

Включення виведення найрейтинговіших статей на сайті. Дозволить виводити рейтингові статті. Відключення також Коном 1 запит до бази даних.

Включення лічильника переглядів новин. Дасть можливість вважати кількість переглядів тієї чи іншої статті. Користь даної функції досить спірна і швидше за все залежить від обраної тематики ресурсу.

Кешування лічильника переглядів новин. При включенні даного параметра лічильник переглядів буде оновлюватися не кожен перегляд, а кожні 4 години, що дозволить зменшити навантаження на хостинг, при високій відвідуваності.

Включити календар. Відключення також економить 1 запит до бази даних mysql.

Включити висновок архівів: Архів новин видає статті з УСІХ категорій загальної стрічкою. Не забуваємо про БД mysql, при включенні архівів додасться 1 запит до бази даних.

Включення використання RSS інформерів, дозволить публікувати публікації ваших партнерів з інших сайтів в певному блоці.

Включення використання RSS інформерів, дозволить публікувати публікації ваших партнерів з інших сайтів в певному блоці

Включити підтримку модуля «Хмара тегів». Хмара тегів призначене для виведення ключових слів. Ключові слова додаються при додаванні нової публікації.

Дозволити користувачам змінювати порядок сортування новин на сайті. Якщо дозволити, то в самому вгорі з'явиться вибір сортування новин: за датою, за популярністю і т.д. Даний модуль збільшує навантаження, але може бути корисний для відвідувачів.

Включити навігацію по сторінках коментарів за допомогою AJAX. Навігація по сторінках коментарів (якщо комментов багато) буде здійснюватися з допомогу AJAX, за рахунок цього коментарі будуть завантажуватися за допомогою технологій AJAX. При цьому стаття не буде перезавантажуватися.

А кількість коментарів на сторінку можна налаштувати, за допомогою статті: Налаштування коментарів dle

Після всіх перерахованих вище маніпуляцій, зберігаємо налаштування і на цьому все на сьогодні. Я сподіваюся, що ви не в останній раз на даному блозі. Будемо продовжувати налаштовувати сайт dle, в наступних постах, тому підписуємося - не соромтеся. Після всіх перерахованих вище маніпуляцій, зберігаємо налаштування і на цьому все на сьогодні

А на десерт, я рекомендую вам вивчити відео курси Євгенія Попова - багато корисної інформації по html, css і багато чому іншому.