Оптимізація. Жага швидкості. | Комп'ютерна документація від А до Я - Windows

  1. Оптимізація. Жага швидкості.

Оптимізація. Жага швидкості.

Тихо, тихо повзи равлик по схилу Фудзі -
Вгору, до самих висот!

Чи замислювалися Ви, чому Ваш колись дорогий і потужний комп'ютер стає нестерпно повільним? Та й Інтернет, при заявленій провайдером швидкості в 120 кілобіт, явно стільки не видає (про що досить «товсто» натякають численні калькулятори трафіку, встановлені в різний час).

Ще частіше ми задаємо собі класичне запитання: що робити, щоб наша «робоча конячка» вичавила з себе не 90, а 110 відсотків швидкості? І як би зробити так, щоб, не витративши грошей на дорогий апгрейд, наш комп'ютер зміг працювати з сучасними програмами, грати в сучасні ігри і, звичайно ж, робити все це під управлінням елегантною Windows XP.

На ці та подібні питання легко знайти відповідь: досить просто зайти в будь-яку пошукову систему і набрати там слово «оптимізація». Повірте, ви побачите таку кількість ресурсів, присвячених питанням оптимізації, що не зможете вивчити їх протягом всього року. І тут дозвольте вас запитати: а чи варто витрачати стільки часу і сил, щоб в результаті отримати вельми сумнівні результати? Адже рішення, як це завжди буває, знаходиться від вас набагато ближче, ніж здається. І нижче ви зможете в цьому переконатися.

Нещодавно в Інтернет з'явилася нова програма, здатна оптимізувати комп'ютер, прискорити Інтернет і поліпшити роботу багатьох популярних додатків. називається вона AusLogics BoostSpeed . «Ще один твикер ...» - проворчіте ви і не захочете читати цю статтю далі. І матимете рацію! Весь фокус якраз в тому, що ця програма зайнята тільки одним: всіма можливими способами вона намагається прискорити ваш комп'ютер, причому постарається зробити це акуратно і швидко.

Не секрет, що зараз існує величезна кількість програм такого роду. Навіщо ж вам ще одна аналогічна утиліта? Найкраще привести цитату одного користувача:

"Ось що хочу сказати про цю програму. Є, звичайно, дуже наворочені комплекси, де є все що потрібно, важать вони під полтинник, є програми, які хваляться, що у них є тисячі твиков, є просто якісь безкоштовні чуда-юда , але ось такого балансу функціоналу, простоти і стабільності я не зустрічав давно ... "

У двох мегабайтах дистрибутива ви знайдете все, що може знадобитися вашому комп'ютеру для швидкої і стабільної роботи. Розглянемо можливості програми докладніше.

Оптимізація Інтернет - ніяких одкровень, ніяких обіцянок прискорити Інтернет на 300% ви тут не знайдете, але результатом залишитеся задоволені. Програма дозволяє прискорити Інтернет двома способами: в автоматичному і ручному режимах. У першому режимі вам досить просто відповісти на два питання Майстри оптимізації і перезавантажити комп'ютер. Усе. Тепер можна насолоджуватися нової швидкістю. У другому режимі, який автори позиціонують як режим для професіоналів, ви зможете вручну налаштувати всі параметри з'єднання, причому програма допоможе вам з визначенням оптимального значення найважливіших з них.

Також BoostSpeed ​​надає повні можливості по оптимізації DNS-кешу, яка істотно впливає на швидкість завантаження сторінок. Залишається згадати про додаткові можливості, а саме про графа трафіку і мережевому калькуляторі, які дозволять більш точно дізнатися про швидкість з'єднання і обсязі завантажених даних.

Оптимізація Windows - ось тут вас дійсно чекає сюрприз. Автори знайшли серед безлічі налаштувань тільки ті, які дійсно впливають на швидкість роботи системи і забезпечили їх докладними коментарями. Всі настройки розбиті по секціях, і вам досить просто пройтися по ним і включити ті, які ви вважаєте за потрібне. А можна і не робити цього, а просто натиснути на кнопку «Оптимізувати все» і програма сама встановить оптимальні параметри вашої системи.

У цьому ж розділі ви знайдете потужну функцію оптимізації пам'яті, яка може працювати як в ручному, так і в автоматичному режимі. У першому випадку ви самі приймаєте рішення про оптимізацію пам'яті, а в другому програма зробить це сама, якщо пам'яті стане занадто мало. Природно, що ви можете налаштувати поведінку автоматичної оптимізації, оскільки програма надає всі необхідні для цього можливості.

Варто згадати рідкісну серед таких утиліт можливість оптимізації служб Windows. І тут програма подбати, щоб ви могли зробити це швидко, не вникаючи в деталі проблеми. Вам досить вибрати тип вашого комп'ютера (робочий, сервер, ігрова машина) і програма сама відключить непотрібні вам служби.


Оптимізація програм - остання версія BoostSpeed ​​вміє оптимізувати понад 15 популярних програм, серед яких зустрілися Microsoft Office, Internet Explorer, Mozilla, FireFox, Outlook Express, а також The Bat !, ICQ. Тут, як і в розділі «Оптимізація Windows», вам достатньо просто натиснути на кнопку «Оптимізація», хоча ви можете вивчити всі настройки самі. Благо, вони прекрасно розписані.


Системні утиліти - нова можливість, яка з'явилася тільки в третій версії. Утиліти дозволять очистити реєстр і жорсткі диски, а менеджери встановлених програм і програм автозапуску дозволять позбутися від колись встановлених і тепер уже непотрібних програм. З ключових можливостей варто відзначити високу ступінь очищення реєстру і диска, можливість вибору розділів очищення, а також можливість створення резервної копії даних, що видаляються. Крім цього, Майстер очищення реєстру містить список винятків, який дозволить вам вказати, які дані не потрібно буде шукати під час наступної перевірки реєстру. Хочеться зауважити, що на відміну від аналогічних утиліт, Майстри дуже прості у використанні і, як правило, досить просто слідувати їх вказівками для здійснення ефективного очищення комп'ютера.

Дві інші утиліти дозволять вам керувати списком встановлених програм і програм, які будуть запускатися при старті Windows. Обидва менеджера надають зручні засоби навігації за списками (так, наприклад Менеджер встановлених програм дозволяє впорядкувати програми на ім'я компанії-розробника, розміром дистрибутива і часу останнього використання, що істотно спрощує видалення великих або непотрібних програм), а також додаткові можливості, які відсутні у программ- конкурентів.

Унікальна можливість програми - пошук інформації про будь-якій програмі, встановленої на Вашому комп'ютері, в Інтернет. Якщо Ви задавалися питанням, що робить процес "nvsvc32.exe" на Вашому комп'ютері, то тепер Ви легко про це дізнаєтеся. Просто оберіть пункт «Шукати в Інтернет». З великою ймовірністю ви потрапите на сайт саме цієї програми або вам буде відкрита сторінка, що містить інформацію про неї. Функція доступна в обох менеджерах, а також в списку процесів, який можна бачити в Майстрі оптимізації пам'яті. Чи варто говорити, що ця можливість буде дуже корисна, якщо у вас на машині завелися підозрілі програми або запущені незрозумілі процеси.

Ось, загалом-то, і все. Хоча ми ще не розповіли про десяток інших можливостей, які прямо не впливають на швидкість роботи комп'ютера, але побічно можуть підвищити швидкість вашої роботи на ньому. Ознайомитися з ними ми пропонуємо вам самим. Тим більше, що ви можете зробити це абсолютно безкоштовно, скачавши програму з сайту розробника і використовуючи її протягом п'ятнадцяти днів. Якщо програма вам сподобається, ви зможете купити її за 250 рублів і завжди тримати свій комп'ютер в порядку і чистоті. Програма повністю російською мовою, має російську довідку і сайт, підтримка користувачів також російською мовою.


Коротка інформація про програму.

джерело: www.izcity.com

Чи замислювалися Ви, чому Ваш колись дорогий і потужний комп'ютер стає нестерпно повільним?
Ще частіше ми задаємо собі класичне запитання: що робити, щоб наша «робоча конячка» вичавила з себе не 90, а 110 відсотків швидкості?
І тут дозвольте вас запитати: а чи варто витрачати стільки часу і сил, щоб в результаті отримати вельми сумнівні результати?
Навіщо ж вам ще одна аналогічна утиліта?