Перевірка СЕО тексту: основи, сервіси СЕО аналізу тексту онлайн

 1. Загальноприйняті стандарти унікальності З позиції пошукових систем ступінь унікальності статті виражається...
 2. Семантика і її розуміння пошуковими системами
 3. Сервіси для виконання семантичного аналізу

Загальноприйняті стандарти унікальності

З позиції пошукових систем ступінь унікальності статті виражається в процентному співвідношенні збіги фраз і слів перевіряється матеріалу по відношенню до вже опублікованих в мережі. Обчислюється цей параметр на основі заданої умови - розміру шингли (ланцюжок розташованих підряд слів в тексті незалежно від їх внутрішньої логічного зв'язку) і фрази (логічний ланцюжок слів), на які розбивається стаття пошуковою системою або машиною для перевірки унікальності.

Наприклад, ви задали загальноприйнятий параметр шингл 4, фраза 4. При цьому програма перевірки розділить весь текст на осередки з чотирьох послідовних слів, а також на осередки з чотирьох логічно взаємопов'язаних послідовних слів і виконає перевірку по кожній з комірок. Звідси випливає, що унікальний на 100% матеріал часто не є неповторним, а лише побудований таким чином, щоб виключити збіги в установлених межах оцінки.

Розрізняють три основні ступені унікальності статей:

 • Копірайт - унікальний текст від 90% до 100%;
 • Рерайт - перероблений матеріал від 60% до 90%;
 • Копіпаст (copy & past) - інформація скопійована повністю, частково або з невеликими доповненнями до 60%.

Ці стандарти не є безумовними, оскільки не враховують смислове складову інформації. Деякі програми перевірки на плагіат, виконують додаткову оцінку числа збігів за словами, що дозволяє більш точно виявити рерайт з високою унікальністю побудови.

Програми перевірки на плагіат

Програми перевірки на плагіат

Для пошуку копій тексту в мережі можна скористатися online сервісами або викачуваним програмним забезпеченням. Перевірка через браузер буде більш доступною і швидкою, але для отримання розширених можливостей настройки вам буде потрібно оплатити послуги сервісу. З цієї позиції встановлюються програми антиплагіату набагато краще. Перелік найбільш популярних сервісів перевірки:

 • Text.ru . На цій біржі передбачений СЕО аналіз тексту онлайн на унікальність. Система побудована на алгоритмі, що не використовує для аналізу шингл. Надається послуга безкоштовно, але тільки після реєстрації. Обсяг не обмежується. Це найкраща програма для перевірки коротких текстів.
 • ETXT . Пропонує два варіанти - використання online версії або програми для установки на ПК. Отримати безкоштовний доступ до online сервісу антиплагіату можна після реєстрації і підняття вашого профілю до рейтингу 20 одиниць. Вартість однієї платної перевірки становить 1,5 рубля. Текст обмежується розміром в 10 000 знаків. Версія програми для скачування безкоштовна і сумісна з Windows, Linux, Mac OS.
 • Content-watch.ru . У демонстраційній версії без реєстрації дозволяє виконувати перевірку СЕО тексту на плагіат 7 раз в день, при обсязі кожного матеріалу до 10 000 символів. Вартість розширеної версії послуг від 140 рублів на місяць.
 • Pr-cy.ru . Без реєстрації дозволяє виконати перевірку статті обсягом до 1000 символів.
 • Antiplagiat.ru . Робота з сервісом доступна тільки після авторизації. Сам сайт орієнтований на перевірку студентських курсових і дипломних робіт, але може бути використаний для аналізу інших типів статей. В безкоштовному режимі дозволяє здійснювати перевірку текстів обсягом до 5 000 знаків, з інтервалом в 7 хвилин.
 • Advego Plagiatus . Програма призначена тільки для скачування. Сумісна з Windows. Для OS Linux може бути встановлена ​​через VirtualBox або програму Vine. Виконує перевірку СЕО тексту на унікальність по шинглів, фразі і словами. Підходить для об'ємних статей і не має обмежень по кількості перевірок.

Семантика і її розуміння пошуковими системами

Смислове складову тексту відображає його семантичне ядро. Воно складається з головних слів і фраз, що відносяться до теми матеріалу і цілі його написання. Підбір ядра здійснюється на основі запитів (ключів) вводяться користувачем при роботі з пошуковими системами. При цьому можуть бути використані як популярні ключі, так і рідкісні фрази.

Кількість використовуваних в тексті ключів не повинно бути занадто великим, оскільки це порушує адекватність сприйняття матеріалу, а також вказує на навмисні спроби автора привернути увагу пошукових систем, що строго штрафується останніми. Цей параметр називають нудотою документа. Вона буває двох типів:

 • Академічна - демонструє процентне відношення кількості найбільш вживані слова тексту до його об'єму.
 • Класична - коефіцієнт, що відображає кількість максимально часто використовуваного слова. Розраховується як корінь квадратний з числа згадок.

Крім семантичного ядра механізми пошукових машин враховують інформативність матеріалу. Оскільки програма не має інтелекту, а використовує лише конкретні завдання, оцінка цього параметра проводиться на основі статистики не несуть смислового навантаження слів (вода, шум або стоп-слова). В їх число входять сполучники, вигуки, прийменники, числа, причастя. При підборі варіантів для видачі користувачеві пошукові системи ігнорують стоп слова і, якщо їх буде занадто багато, текст буде розцінюватися як і інформативний.

Суворі обмеження за кількістю води пояснюються прагненням виключити варіанти документа не унікальних статей, які пройшли поверхневу доопрацювання шляхом додавання великої кількості шумових слів.

Сервіси для виконання семантичного аналізу

Перевірка СЕО тексту онлайн на сайті Text.ru

Повний аналіз тексту ви можете виконати на текстових біржах або майданчиках для просування статтями.

 • біржа Адвего - СЕО перевірка тексту в online режимі. Виконується без необхідності реєстрації. Доступна для оцінки статей на більшості використовуваних мов світу. Максимальна довжина матеріалу 100 000 символів. Надає розширену статистику.
 • біржа Text.ru - онлайн аналіз без урахування нудоти документа. Виконує підсвічування стоп-слів для зручності редагування.
 • Istio.com - перевірка СЕО тексту за ключовими словами без реєстрації. Являє статистику з шумовими словами і без них. У програмі передбачена функція «Карта» для наочного відображення складу тексту. Сервіс підключений до біржі Etxt.
 • Miratext.ru - безкоштовний продукт працює через браузер. Дозволяє отримати загальну статистику, кількість повторень, графік аналізу згідно із законом Ціпфа (емпірична залежність розподілу рангу слів по тексту) і рекомендації по редагуванню.

Крім загального аналізу існують окремі сервіси для визначення стоп-слів, які дозволяють швидко редагувати зайву водність статті:

 • «Главред» . Ця перевірка СЕО тексту онлайн дозволяє визначати в статті воду, фрази кліше, канцеляризм і порушення синтаксису.
 • «Стоп-слів немає» . Простий безкоштовний online сервіс підсвічує шумові слова при копіюванні тексту в спеціальне поле. Дозволяє додатково переглядати список стоп-слів.

Грамотний SEO аналіз тексту є запорукою успішного просування сайту в пошукових системах. При цьому дотримання стандартів забезпечить не тільки прихильність пошукових систем, але і відвідувачів вашого ресурсу.