Сео форум Mastertalk - на шляху до неминучого краху

Mastertalk був досить перспективним проектом. Спочатку він знаходився в тіні серч (через схожість з ряду показників паралелі проводилися саме з головним СЕО-ресурсом Рунета), проте мав усі шанси зайняти гідне місце в пантеоні тематичних майданчиків. Але все змінилося навесні 2012 року, коли відбувся перенос на новий движок, що супроводжувався тотальним редізайном. Нова версія сайту виявилася вкрай незручною, а в процесі експорту бази даних було безповоротно втрачено величезну кількість цінної інформації. Наступні потім події привели до розвалу спільноти і значного зниження інтересу до форуму з боку нових відвідувачів.

Зовнішній вигляд сайту

переваги

Зараз говорити про які-небудь переваги Master Talk не доводиться. Станом на березень 2015 року, форум перебуває в стані занепаду - від колишньої відвідуваності не залишилося і сліду, а цікавих публікацій практично не з'являється. Зате мінусів - хоч відбавляй.

недоліки

1. Мінімальна юзабіліті. Чим керувалася адміністрація, змінюючи дизайн сайту, залишається загадкою. Колись успішний форум по оптимізації отримав оформлення, гідне особистого блога десятирічної давності. Використовувана жорстка верстка перешкоджає раціональному використанню простору монітора і адекватного відображення інформації, заодно роблячи неможливою роботу з порталом на мобільних пристроях. Вся доступна навігація на master talk є меню-онучу в правій частині сайту. Система внутрішнього пошуку також залишає бажати кращого - низьку релевантність результатів посилює обмеження на довжину вводяться запитів (не більше 15 знаків).
2. Низька якість адміністрування. Створюється враження, що модерація на ресурсі відсутня в принципі, на що вказує величезна кількість спаму, а також зловживання з боку топикстартер (дублі, бамп). Число адекватних комерційних пропозицій практично зрівнялася з рекламою чорного СЕО і посилань на відверто шахрайські ресурси, однак видимих ​​заходів по боротьбі з цим явищем власники сайту не приймають.
3. Відсутність постійного ком'юніті. Логічним наслідком зазначених вище недоліків є розвал спільноти Mastertalk, сформованого за роки існування форуму. Зараз на ресурсі практично немає активно пишуть авторів - контент не оновлюється. Призначена для користувача активність підтримується за рахунок комерційних розділів, а також питань новачків, велика частина яких не отримує відповідей зовсім - дати розумну пораду просто нікому. Заходів для підтримки інтересу до проекту і стимулювання для користувача активності також не проводиться.

резюме

На старті Master Talk часто звинувачували у вторинності, чому сприяли дизайн і структура розділів, що копіюють аналогічні майданчики. Тепер форум обзавівся власним обличчям, але це не пішло проекту на користь - позиції здані по всіх фронтах, починаючи юзабіліті і закінчуючи якістю контенту. Цікаву прикладну інформацію можна відшукати лише в залишках форумного архіву, але заради цього доведеться освоїти вкрай незручну навігацію та пробитися через величезну кількість спаму. Зараз портал представляє, більшою мірою, комерційний інтерес - левова частка нових топіків присвячена послуг в сфері СЕО та маркетингу.