SEO-оптимізація статей блогу, або Якими бувають ключові слова

  1. Види пошукових запитів

Автор: Юлія

Заглиблюючись в SEO-оптимізацію статей блогу ви, напевно, стикалися зі словами «низькочастотний запит», «високочастотний запит» і т.д. У сьогоднішній статті Олеся Пупишева, автор блогу МАМА online , Докладно рассказвиает про те, які биают ключові слова.

У минулій статті ви дізналися про те, як підбирати ключові слова за допомогою сервісу по підбору слів - Яндекс Вордстат . Уміння підбирати ключові слова - це великий крок до залучення відвідувачів в блог з пошукових систем. Однак, щоб це відбулося, ключові слова потрібно правильно підбирати і використовувати в роботі з текстами і блогом в цілому.

Ця стаття буде логічним продовженням попередньої, а саме, сьогодні знайомимося з видами ключових слів (або пошукових запитів) і вчимося використовувати ключові слова так, щоб збільшувати відвідуваність свого блогу.

При написанні текстів з ключовими словами слід пам'ятати, що якою б ключ ви не вибрали, стаття повинна бути цікавою і корисною для відвідувачів, а тільки потім оптимізованої для пошукових систем.

Коли користуєшся сервісом з підбору слів, ключових запитів в списку можна отримати дуже багато. Частина краще відсіяти, використовуючи оператори, і, тим не менш, список залишається значним. Який ключевик вибрати?

При виборі ключових слів буде корисно знати, до якого типу вони відноситься і в якому вигляді їх можна буде використовувати в тексті (види входження ключових слів) .

І перш, ніж розповісти про це, хочу уточнити. Я не бачу принципової різниці між двома поняттями: «ключове слово» і «запит». Ймовірно, деякі сеошникі зі мною не погодяться, але посудіть самі. Пошуковий запит - це те, що пише користувач в пошуковому рядку, а ключове слово - це те, що використовує блогер для написання статей. Ми просто дивимося з різних позицій: користувача і блогера. Тому далі в тексті «ключові слова» і «пошукові запити» будемо вважати тотожними, тобто рівними.

Види пошукових запитів

Спочатку розберемося з видами ключових слів, або пошукових запитів.

Найпопулярніша класифікація ключових слів - це класифікація за частотою формування пошукової видачі.

За частотою ключові слова бувають:

  • Високочастотні (ВЧ)

Це одне або два слова, які мають величезну кількість словоформ. Використовуються тільки для загального опису блога.

  • Середньочастотні (СЧ)

Це ключові слова, які згадуються як пошукові запити дещо рідше, ніж високочастотні. Найчастіше среднечастотная ключова фраза це ВЧ запит + одне - два уточнюючих слова. СЧ ключові слова можна використовувати для описів розділів і категорій сайтів і блогів.

  • Низькочастотні (НЧ)

НЧ ключі - це фраза або ціле речення, нерідко з питанням (як, де, чому, навіщо). Саме низькочастотні ключові фрази потрібно використовувати при написанні статей.

У найпростішому розумінні високочастотні запити - це ті, які зустрічаються дуже часто, пошукова видача формувалася за такими запитами тисячі і десятки тисяч разів на місяць. Низькочастотні запити зустрічаються набагато рідше, тобто буквально тільки сотні разів.

Розподіл це дуже умовне і залежить від тематики самого запиту. Наприклад, такий запит як «м'ясо в горщиках» шукають понад 40 000 користувачів в місяць, а ось дуже симпатичною рибкою «гурамі мармуровий» цікавляться трохи більше 2,5 тисячі осіб.

Найбільше блогерів цікавлять низькочастотні запити, так як саме їх потрібно використовувати для оптимізації статей. Немає єдиної думки, які запити будуть саме низькочастотними. Хтось допускає, що це запити до 1000 показів на місяць, а хтось рекомендує використовувати запити з частотою 200-300 на місяць, не більше.

На мій погляд, тут варто враховувати тематику блогу, а так само його вік і популярність у пошукових систем. Чим молодше блог, тим більш рідкісні по частоті ключові слова варто використовувати. Для блогів старше 6 місяців, які успішно пройшли фільтр «пісочниці», можна використовувати ключі з частотою 300-500 показів в місяць і більше.

Є ще один варіант класифікації запитів - за ступенем їх конкурентності. Аналогічно попередній класифікації, пошукові запити бувають:

  • висококонкурентні;
  • Среднеконкурентние;
  • Нізкоконкурентним.

Я не буду зупинятися на детальному описі кожного виду, так як ця класифікації більше необхідна комерційним сайтам, тобто інтернет-магазинах, корпоративних сайтів організацій надають послуги та ін. В більшості випадків високочастотні запити бувають і висококонкурентними.

Наприклад, «купити ноутбук», «купити автомобіль» і т. П. Среднеконкурентние запити мають уточнення: «купити ноутбук недорого» або «купити ноутбук в Челябінську». Нізкоконкурентним запитами будуть вже більш конкретні запити, такі як «купити ноутбук lenovo в Челяінске».

В деякій мірі конкурентність запиту можна враховувати при написанні постів в наші з вами блоги. Але тільки тоді, коли ви вирішили написати статтю, яка буде боротися за місце в топі з великими жіночими порталами і дуже популярними сайтами.

Розділити пошукові запити можна на такі групи, як комерційні і некомерційні, геозалежні і геонезавісімие. Уже з уже зрозуміло, які це запити.

Ще одна класифікація, розроблена ще в 2002 році, ділить запити на загальні, інформаційні, транзакційні, навігаційні і мультимедійні. Варто зазначити, що дана класифікація практично не використовується сьогодні.

Кращими для початківців блогерів будуть низькочастотні і нізкоконкурентним пошукові запити. Нехай вас не бентежить, що Вордстат показує кількість показів менше ста. Нового блогу важливо отримати довіру від пошукової системи, боротися за топові запити в перші 4-6 місяців просто безглуздо. Важливо, щоб ваші статті відповідали на питання користувача максимально повно, і йому не довелося б повертатися до пошуку знову.

Автор статті: Олеся Пупишева

Джерело фото: imagecms.net

Який ключевик вибрати?