Що таке файл Sitemap? А як оптимізувати його для SEO

 1. Використання Sitemaps для SEO може збільшити видимість вашого сайту і допомогти отримати його індексовано....
 2. Visual Sitemaps
 3. XML-мапи сайту
 4. Детальніше: Просте керівництво для швидкого індексування на Google
 5. Які переваги використання XML Sitemaps для SEO?
 6. Що робити з XML-мапами сайтів
 7. Мапи сайтів для SEO

Використання Sitemaps для SEO може збільшити видимість вашого сайту і допомогти отримати його індексовано. Тут ми пропонуємо вам різні типи файлів мапи сайту, і як маркетологи вмісту повинні їх використовувати.

Що таке карта сайту?

Згідно з Google Карта сайту - це файл, у якому ви перераховуєте підлеглі веб-сторінки вашого сайту, щоб інформувати пошукові системи про організацію вашого вмісту. Мапи сайтів допомагають пошуковим системам легко вивчати ваш веб-сайт.

Однак певні типи файлів Sitemap також полегшують пошук користувачів на вашому веб-сайті.

Підсумовуючи, файли sitemaps покращують:

 1. Сканування та індексація пошукової системи
 2. Користувацький досвід пошуку

Якщо ви хочете, щоб сайт, який добре працює і займає в результатах видачі, вам потрібно добре структурована карта сайту. Це зробить ваш сайт більш помітним для пошукових систем і надасть користувачам більш точні результати пошуку.

Різні типи файлів Sitemap

Sitemaps багато разів:

 • Візуальні мапи сайту
 • Алфавітні карти сайту
 • Мапи XML
 • HTML мапи сайту
 • Мобільні мапи сайту
 • Мапи сайтів новин
 • Sitemaps для відео

Ця стаття буде зосереджена на трьох основних типах мапи сайту: видимі мапи сайту, алфавітні мапи сайтів і XML мапи сайту.

Visual Sitemaps

Веб-дизайнери використовують візуальні мапи сайту під час процесу планування веб-сайту.

Візуальні мапи сайту можуть мати форму організованих списків або блок-схем. Вони показують зв'язки між веб-сторінками, і вони групують відповідний вміст. Вони також визначають, як найкраще представити користувачам шлях від цільової сторінки до сторінки вмісту.

Візуальні мапи сайту, в основному, є кресленнями для вашого сайту. Вони представляють 2D-структуру веб-сайту і пропонують дизайнерам загальний вигляд всього плану сайту відразу.

Візуальні мапи сайту допомагають розробляти будь-які перегини в навігації під час етапів планування, так що ваш сайт добре організований і логічно рухається, коли він переходить в реальний час.

Давайте подивимося на кілька прикладів візуальних мап сайтів:

Давайте подивимося на кілька прикладів візуальних мап сайтів:

Приклад використання візуальних Sitemap для SEO. Створено на Gloomaps.com

Наведене зображення є прикладом розділу візуальної карти сайту. У процесі веб-дизайну ви можете використовувати прості блок-схеми, щоб чітко окреслити структуру вашого веб-сайту.

На зображенні нижче ми покажемо, як виглядає цей розділ мапи сайту, коли він повністю реалізований на готовому веб-сайті. Ви можете побачити загальне розташування вмісту, що відображається на карті, та спосіб, яким користувач здійснює навігацію.

Алфавітні файли Sitemap або індекси сайту

Алфавітні мапи сайту є індексами на сайті.

Алфавітні мапи сайту - це списки, що відображаються людиною, або каталоги всіх сторінок сайту. Вони зроблені таким чином, щоб користувачі могли більш ефективно переміщатися по сайту. Вони зазвичай є ієрархічними і пропонують вигляд або інтерфейс для перегляду AZ.

Вікіпедія пропонує величезну кількість інформації, тому алфавітні карти сайту є обов'язковими.

XML-мапи сайту

XML-мапи сайту для пошукових систем. Вони є, по суті, блоками коду.

Системні карти XML особливо важливі, якщо на вашому веб-сайті є сторінки, доступні лише через інструменти пошуку вашого сайту, але не доступні через посилання з інших сторінок. Динамічні XML-мапи сайту можуть бути створені шляхом створення URL-адрес у файлах robot.txt, Javascript та Adobe Flash.

Найважливіше те, що XML-мапи сайту є структурованими списками, які допомагають пошуковим системам сканувати веб-сторінки.

Тим не менш, не потрапляйте на загальний міф, що XML-мапи сайту забезпечать індексування ваших сторінок. Google не збирається індексувати ваші сторінки лише тому, що ви показали її на досить гарній карті.

Що таке індексування? Індексація відбувається, коли алгоритми пошукових систем, що називаються "сканери", підводять дані про вашу сторінку та реєструють їх у базі даних пошукової системи.

Коротше кажучи, після того, як сторінка індексується сканером Google, ви можете шукати її в Google.

Дуже важливо, щоб XML-карту сайту було передано до консолі пошуку Google.

Коли ви подаєте XML-карту сайту, ви показуєте Google, які сторінки ви вважаєте якісними і гідними індексації. XML-мапи сайту не є магічними способами, які забезпечують автоматичну індексацію, але є надзвичайно важливими підказками, які збільшують ваші шанси на індексацію.

Детальніше: Просте керівництво для швидкого індексування на Google

Як створити XML-карту сайту?

 1. Деякі системи керування вмістом можуть автоматично генерувати XML-мапи сайту. Наприклад, якщо ви використовуєте WordPress, то Yoast SEO плагін це відмінний інструмент для використання. Інші безкоштовні інструменти, які можна використовувати для створення XML-мапи сайту Кричала жаба і XML-sitemaps.com
 1. Не забудьте надіслати XML-карту сайту Google. Спочатку увійдіть Консоль пошуку Google . Далі натисніть "Сканувати" і перейдіть до "Мапи сайтів". Потім виберіть "Додати / перевірити мапу сайту". Тут введіть URL-адресу мапи сайту і натисніть "Надіслати мапу". Легко, як пиріг.

Які переваги використання XML Sitemaps для SEO?

Google відомий тим, що роздає дуже мало інформації про те, як працює його алгоритм. На щастя, XML-мапи сайту є винятком.

Компанія Google дала зрозуміти, що XML-мапи сайту важливі.

Google Reps має зовні заявив що " у більшості випадків ваш сайт матиме вигоду від того, щоб мати карту сайту, і ви ніколи не будете покарані за наявність такої".

Вони також мають зазначив " Якщо сторінки вашого сайту належним чином пов'язані, наші веб-сканери, як правило, можуть виявити більшу частину вашого сайту. Незважаючи на це, карта сайту може покращити сканування вашого сайту. ”

Ось список переваг використання Sitemap XML для SEO:

 1. Навіть якщо Google не індексує кожну окрему сторінку на вашому сайті, вона все одно буде використовувати її як керівництво для вашого веб-сайту . Ваша мапа сайту містить цінну інформацію та повідомляє Google, коли сторінка була створена та останньо оновлена. Це прискорює процес індексації.
 2. Оскільки XML-мапи сайту спеціально написані для павуків пошукових систем , вони дозволяють їм швидко витягти всю важливу інформацію про ваш сайт, переглянувши один файл.
 3. XML sitemaps піклуються про дублювання питань . Веб-сайти, які публікують високоякісний вміст, часто копіюються. Ви можете виявити, що інші веб-сайти повторно публікують оригінальний вміст без вашого дозволу чи підтвердження джерела. Це дратує для творців контенту та Google. Google засуджує веб-сайти, які публікують дубльований вміст, не включаючи їх у сторінки результатів пошуку (SERP). XML-мапи сайту показують дату та час публікації вмісту. Якщо ви подали XML-карту сайту Google, пошукова система може побачити, що ви є оригінальним творцем.
 4. XML-мапи сайту автоматично повідомляють Google, коли ви додаєте новий вміст на ваш сайт або оновлюєте його. Сайти, які регулярно оновлюють свій вміст, зазвичай мають вищу позицію, тому Google бажає, щоб оновлення ASAP було оновлено як можна швидше.

Що робити з XML-мапами сайтів

 1. Якщо ви хочете використовувати Sitemap для SEO, то будь-яку ціну слід уникати вмісту спаму. Зміст спаму призведе до негайного позначення сторінок, що зробить ваш XML-файл марним.
 2. Якщо сторінка заблокована у файлі robots.txt або мета-роботами "noindex", то залиште її з XML-карти сайту.
 3. Якщо ваш веб-сайт великий, навіть не намагайтеся відстежувати мапу сайту вручну. Якщо ви спробуєте синхронізувати файли robots.txt, мета-роботи і XML-карту сайту, ви створюєте себе за катастрофу. Замість цього використовуйте динамічні XML-мапи сайту.
 4. Не забудьте скористатися XML-мапи сайту, щоб дослідити і контролювати, наскільки добре функціонує ваш сайт. Використання XML Sitemaps для SEO включає його використання для дослідження та усунення проблем індексації.

Загалом, ви не хочете робити що-небудь, що відштовхує сканери двигуна від відвідування вашого сайту.

Мапи сайтів для SEO

Знання, як використовувати мапи сайту для SEO, є життєво важливим елементом будь-якої сильної маркетингової стратегії. Вони роблять ваш вміст легким для користувачів, щоб знаходити і пошукові системи для навігації. Файли Sitemap допомагають індексувати ваш сайт і ранжувати його, що призведе до збільшення трафіку на веб-сторінці.

Є багато способів використання Sitemaps для SEO, але якщо ви почнете з цих трьох, ви будете володіти основами.

З якими проблемами ви зіткнулися з картами сайтів?

Що таке карта сайту?
Які переваги використання XML Sitemaps для SEO?
З якими проблемами ви зіткнулися з картами сайтів?