Що таке нудота тексту, і як вона впливає на SEO

  1. Сервіси для перевірки нудоти
  2. Пошукові роботи проти високої нудоти
  3. Якою має бути нудота тексту
  4. Коротко про головне

Нудота показує, наскільки часто слово зустрічається в тексті. Існує два параметри з різними методиками розрахунку:

  • Класична нудота. Чи не залежить від обсягу тексту. Розраховується, як квадратний корінь із загального числа згадок самого повторюваного слова. Якщо слово «автомобіль» зустрічається 22 рази, його класична частота складе 4,69.

  • Академічна нудота. Залежить від обсягу тексту. Розраховується, як співвідношення всіх повторюваних слів до загальної кількості слів у статті. У відкритому доступі немає достовірної формули, за якою сервіси вважають академічну нудоту.

Сервіси для перевірки нудоти

Advego.ru . Інструмент «Семантичний аналіз тексту» підраховує кількість символів з пробілами та без, кількість слів, водність, класичну і академічну нудоту тексту. Показує семантичне ядро, визначає частоту використання кожного слова. Обсяг перевіряється тексту - до 100 000 символів.

Pr-cy.ru . Інструмент «Аналіз контенту сайту» видає докладні відомості по вже опублікованого тексту. Перевіряє академічну нудоту сторінки сайту, аналізує її релевантність необхідному запитом.

Istio.com . Розраховує всі основні параметри тексту: довжину, водність, частоту слів і нудоту. Пропонує два варіанти перевірки:

  • Перевірка нового тексту, який готується до публікації.

  • Перевірка вже опублікованого тексту. Верхній рядок форми призначена для введення url сторінки. За замовчуванням у вікно перевірки додається весь текстовий контент сторінки, включаючи дату опублікування статті, найменування рубрик, коментарі користувачів. При бажанні можна відфільтрувати текст, прибравши зайве безпосередньо у вікні перевірки.

Всі сервіси працюють безкоштовно і без реєстрації.

Пошукові роботи проти високої нудоти

Текст з великою кількістю повторюваних слів важко читати. У ньому складно знайти дійсно потрібну інформацію, тому що левову частку обсягу займають ключі. Це суперечить основному завданню пошукових систем, які намагаються надати користувачам корисний контент.

Тому пошукові системи борються з переоптімізірованние текстом - в якому багато повторюваних ключових слів, але мало сенсу і користі.

У березні 2017 запущений алгоритм Яндекса «Баден-Баден» . Він різко знизив в пошуку переоптімізірованние сторінки. В Гуглі якість текстового контенту відстежує алгоритм «Панда».

Серед сеошників немає єдиної думки з максимально допустимою нудоті. Точного визначення переоптімізірованние тексту не дають ні Яндекс, ні Гугл.

Фахівці Яндекса лише показали текст-приклад, який гарантовано буде знижений або виключений з пошуку:

Його академічна нудота по Адвего - 18%:

На прохання показати якісний текст представники пошукової системи реагують загальними фразами про корисність контенту для користувачів. На питання про те, при якій нудоті можна не боятися зниження сторінки в пошуку, Олена Першина, менеджер Яндекса, відповідає так:


Або так:


Відсутність точних чисел змушує оптимізаторів пробувати різні варіанти.

Інтернет-маркетолог Олексій Трудов провів дослідження: « Які сторінки втрачають трафік від Баден-Бадена на якісних статейних сайтах ». Олексій зробив наступний висновок: «Нудота, як академічна, так і класична, не є самостійним корисним сигналом».

Такої ж думки дотримується і SEO-спеціаліст Ярослав Перелигін , У якого ми запитали про необхідність розрахунку нудоти:

SEO-маркетолог і тренер по пошуковому просуванню в Академії Правильних копірайтера Андрій Благодар перевіряє нудоту тільки у виняткових випадках:

Інтернет-підприємець Ян Збаразький на основі власного досвіду стверджує :

Якою має бути нудота тексту

Сервіс WebEffector, в якому просуваються понад 660 000 сайтів, називає тривожною нудоту більше 8% .

Сервіс для аналізу сайтів pr-cy.ru схвалює сторінки з академічної нудотою до 8. При більш високому показнику сервіс вважає текст переспамленним. При нудоті нижче 4% просування сторінки прогнозується, як скрутне. Оптимальний параметр по pr-cy.ru - 4-6%.

Цих рекомендацій слід Олег Кирилов, який займається SEO-просуванням з 2007 року. У своєму блозі pingoblog.ru Олег радить:

Однак лідерами видачі можуть стати сторінки з великими показниками.

За запитом «пластикові вікна» на першому місці сайт компанії «Фабрика вікон»:


При перевірці сторінки через pr-cy.ru виявилося, що її нудота - 9,64%. Друге місце займає сторінка з нудотою 13,15%. Сторінка з нудотою, вписується в рекомендовані стандарти - 6,7%, знаходиться тільки на третьому місці.

Ми попросили SEO-фахівців прокоментувати ситуацію. Владислав Дикань, власник SEO-студії FreshLead , Пропонує:

Про це говорить і Олександр Казанів , Приватний SEO-майстер з 2006 року:

Коротко про головне

Нудота - показник заспамленності тексту. Вона опосередковано визначає його якість і впливає на ставлення пошукових систем. Переоптімізірованние сторінка знижується у видачі або виключається з пошуку.

Загальноприйнятий рівень нудоти, на який орієнтуються більшість SEO-фахівців - 4-6%, максимальний - до 8%. Перевірити контент на відповідність рекомендованому показнику можна сервісами pr-cy.ru, advego.ru, istio.com.

Якщо інформація корисна для читачів, вона буде добре ранжируватися в пошуку навіть при збільшенні нудоти сторінки до 13%.

При написанні тексту по конкретній тематиці можна переглянути конкурентів з топ-10 Яндекса або Гугла і підігнати нудоту під показники топових сайтів. Однак гарантію виведення сторінки на високі позиції це не дає.

А ви підраховуєте нудоту текстів при роботі над проектами? Якщо так, то на який рівень орієнтуєтеся і чому?

А ви підраховуєте нудоту текстів при роботі над проектами?
Якщо так, то на який рівень орієнтуєтеся і чому?