Що таке пошукова оптимізація сайту. Seo, ключові слова, семантичне ядро ​​сайту

 1. Що ж таке пошукова оптимізація сайту?
 2. Семантичне ядро .
 3. текст сайту
 4. Мета-теги title, description.
 5. Структура URL-адреси сторінки
 6. Створення карти сайту

Словосполучення «пошукова оптимізація», також відома як seo, все частіше звучить не тільки на сторінках інтернет форумів, блогів та інших ресурсах

Словосполучення «пошукова оптимізація», також відома як seo, все частіше звучить не тільки на сторінках інтернет форумів, блогів та інших ресурсах. Це словосполучення можна чути від людей, які не дуже близькі до web-розробці та internet.

Що ж таке пошукова оптимізація сайту?

Пошуковою оптимізацією сайту прийнято вважати комплекс робіт, які спрямовані на поліпшення читабельності сайту з точки зору пошукових систем. Відповідно, досягається підвищення позицій сайту в результатах видачі пошукових систем за певними ключовими словами, і, як підсумок, збільшення цільового трафіку. В рамках проведення пошукової оптимізації сайту (seo), як правило, ведеться робота в таких напрямах.

Семантичне ядро .

Перше що необхідно зробити - це зрозуміти, куди бігти. У нашому випадку це складання списку ключових слів або фраз, за ​​якими ми хочемо зайняти хороші позиції в результатах видачі пошукових систем. Список таких ключових слів називається семантичним ядром. При складанні семантичного ядра необхідно максимально точно підібрати список найбільш підходящих ключових слів для вашого сайту і для сайту в цілому. У процесі підбору слів можуть допомогти статистичні дані пошукових систем про кількість запитів того чи іншого слова в місяць. Статистику запитів можна отримати, скориставшись такими сервісами:

При використанні даних інструментів варто звертати увагу на показники кількості запитів в місяць по досліджуваним словами. Детальніше про семантичному ядрі можна прочитати в статті « Складання семантичного ядра сайту. »

текст сайту

Текст сайту пишеться відповідно до складеного семантичного ядра. Кількість оригінального тексту на сторінці (як показує практика) має бути не менше 2000 символів, більше - краще. Пам'ятайте, що текст на сторінках вашого сайту, перш за все, повинен бути корисний і цікавий потенційному читачеві. Наполегливо рекомендую не копіювати текст з інших сайтів, так як пошукові системи негативно ставляться до дубльованого контенту і «карають» сайти за подібне. Це, також стосується і інтернет-магазинів, коли інформація про пропонований товар просто копіюється з сайту виробника, тим самим уже на перших етапах ставиться під сумнів успіх подальшого просування сторінки з таким описом товару. Допоможе перевірити оригінальність тексту на вашому сайті сервіс Copyscape .

В процесі написання тексту, стежте, щоб використовувалися теги виділення заголовків: H1, H2, H3 ... Зверніть увагу, не рекомендується використовувати тег H1 на сторінці більш ніж один раз.

Для виділення ключових слів використовуйте тег <strong>, проте не перестарайтеся з кількістю виділених слів - це знижує читабельність тексту, а значить, його цінність для вашого читача. При можливості, використовуйте в тексті марковані й нумеровані списки.

При написанні тексту стежте, щоб ключові слова не повторювалися занадто часто, роблячи текст складним для розуміння. Оптимальна частота ключових слів як для читача сторінки, так і для хороших позицій в пошукових системах близько 5 - 7% по кожному слову або фразі.

Мета-теги title, description.

Мета-тег title - дуже важливий для пошукової оптимізації елемент коду сторінки сайту. Тег title розміщується всередині тега head html-сторінки. Даним тегом задається заголовок сторінки. Вміст тега title - це назва сторінки в результатах пошукової видачі. Кількість символів в змісті мета-тега рекомендується обмежити 60-80. Чи не перераховуйте у вмісті тега всі наявні у вас ключові слова. Рекомендується обмежитися словами, найбільш точно передають зміст сторінки. Чим більше слів містить title, тим меншу вагу дається кожному слову.

Мета-тег description - ще один досить важливий для seo мета-тег. Description розміщується всередині тега head html-сторінки. Його зміст, часто виводиться під заголовком знайдених сторінок за запитом користувача (в так званому сніпеті). Тег Description повинен бути досить чітким і коротко описувати зміст сторінки. Кількість символів рекомендується обмежити приблизно 120-ю.

Структура URL-адреси сторінки

Рекомендується поміщати в URL-сторінки ключове слова (або слова). Це позитивно вплине на стан сторінки в пошуковій видачі. Часто доводиться бачити прості п'ятисторінковому сайти з неймовірно складною структурою URL-сторінок. Виною цьому - недостатня інформованість веб-майстрів про важливість використання коротких і «читаються» URL. Часто бачу прості сайти-візитки з, наприклад, такими URL-сторінок:

 • www.example.com/index.php?option=com_content&task=view&id=6&Itemid=123

Про що такий URL сторінки може сказати користувачеві? Та ні про що! Він не несе ніякої інформації.

А, що такий URL може сказати корисного роботу пошукової системи? - динамічна сторінка з безглуздим URL. Може не варто її сканувати та індексувати?

Більш зручний URL міг би виглядати так:

Ще більш зручний URL виглядав би так:

 • www.example.com/page-about-seo

І ще. Слідкуйте за тим, щоб кожна сторінка мала тільки один URL, тобто, не було ситуації, коли одна і та ж сторінка має два і більше URL. Наприклад, головна сторінка одного з тих сайтів, які мені доводиться просувати мала 3 різних URL:

 • www.example.com/ru
 • www.example.com/index.php
 • www.example.com

Не кажучи про те, що www.example.com і example.com можуть сприйматися пошуковими системами як різні URL.

Не допускайте подібних помилок. Така ситуація може бути сприйнята роботом пошукової системи як дубльований контент з відповідними наслідками для сторінки сайту.

Додатково прочитати про правильну структуру URL можна в статті 5 правил створення правильного URL-адреси .

Створення карти сайту

Традиційна карта сайту - це сторінка, на якій міститися посилання на всі сторінки сайту. Створивши карту сайту, ви набагато полегшите роботу роботам пошукових систем, особливо якщо ваш сайт містить сотні або тисячі сторінок. Саме карта сайту допомагає роботам знаходити сторінки, які знаходяться на третьому (четвертому, а може і ще більш глибокому) рівні сайту. Також, досить ефективно, створення файлу sitemap.xml і додавання його до відповідних сервіси або розділи пошукових систем. Створити карту сайту в форматі sitemap.xml допоможуть численні онлайн-сервіси або програми-генератори sitemap. Серед онлайн-сервісів можна відзначити:

Серед програм можу порекомендувати:

 • A1 Sitemap Generator (Програма платна, але включає 30-денний безкоштовний період повнофункціональної роботи)

Підсумки підведемо. Перераховані вище способи пошукової оптимізації сайту є лише частиною досить копіткої і трудомісткої роботи по поліпшенню читабельності сайту роботами пошукових систем і підвищення позицій сайту в результатах видачі пошукових систем. Для оптимізатора варто пам'ятати, що все корекції сторінок і сайту в цілому, не повинні погіршувати зручність користування сайтом для відвідувачів. Варто зазначити, чим вище сайт цінується користувачами, тим вище, в кінцевому рахунку, він буде цінуватися і пошуковими системами.

Що ж таке пошукова оптимізація сайту?
Що ж таке пошукова оптимізація сайту?
Php?
А, що такий URL може сказати корисного роботу пошукової системи?
Може не варто її сканувати та індексувати?