Визначення унікальності тексту. Навіщо потрібна, який відсоток повинен бути

 1. Навіщо потрібен показник:
 2. Скільки унікальності має бути в статті
 3. Унікальність буває:

Унікальність - відсоток відмінності одного тексту від іншого. Ця математична величина розраховується спеціальними програмами (Антиплагіат) за певними алгоритмами. показник використовується копирайтерами під час роботи над текстами. Поговоримо про те, для чого потрібна унікальність, як вона вимірюється і яка буває.

копирайтерами

Зміст статті

Навіщо потрібен показник:

 1. Унікальність тексту потрібна для поліпшення позицій сайту в пошукових системах (Яндекс, Гугл, Майл та інші). При ранжируванні сторінок для видачі цей показник відіграє важливу роль. Якщо у статті висока унікальність, то ймовірність попадання матеріалу на хороші позиції в пошуку зростає. Якщо контент скопійований, то місце в пошуковій видачі буде набагато нижче і такого матеріалу складно вийти в ТОП. А високі місця в пошуку безпосередньо впливають на кількість читачів: чим вище позиції сайту, тим більше користувачів або потенційних покупців вашої послуги відвідають ресурс. Ключове завдання копірайтера - написати унікальний і цікавий контент, який відвідувача перетворить в покупця. Детальніше читайте тут .
 1. Унікальність тексту впливає на поведінкові фактори сайту. Якщо контент не повторюється, то відвідувач напевно затримається на сторінці і прочитає статтю - адже вона дає нову інформацію по його питанню. При копіюванні матеріалу - читач просто закриє сторінку (він же вже читав таке на іншому сайті!) І повернеться в пошукову систему, покинувши ваш веб-ресурс.

) І повернеться в пошукову систему, покинувши ваш веб-ресурс

 1. Найчастіше сайти з великою кількістю скопійованого контенту визнаються ПС неякісними для читачів і потрапляють під санкції. Наприклад, в рекомендаціях Яндекса для вебмайстрів вказані фільтри АГС (дивіться витримки на фото вище), які накладаються на сайти з неоригінальними статтями. Чим молодше ресурс, тим більше унікальний матеріал повинен бути на ньому опубліковано. Тоді ніяких санкцій від пошукових систем йому не загрожує, і Статейное просування ресурсу буде працювати.

Скільки унікальності має бути в статті

Величина вимірюється у відсотках: від 0% - повністю неунікальний текст до 100% - стаття, яка не має аналогів в мережі. Серед веб-райтерів прийнято вважати:

 • від 95% - відмінна унікальність;
 • від 90% - хороша;
 • від 80% - середня;
 • від 60% - задовільна;
 • нижче 60% - копіювати контент.

Але не все так просто. Існують тематики і види текстів, в яких складно домогтися високого відсотка унікальності. Наприклад, юридичні статті - через довгих назв законодавчих документів і витягів з них. А в новинних повідомленнях допускається величина 60% -70% - через частого повторення одного інформаційного приводу в безлічі електронних ЗМІ.

Кожен випадок треба розглядати в індивідуальному порядку і обов'язково враховувати і тематику, і тип тексту, і сайт, на якому буде публікація. Але природно, чим вище відсоток, тим краще.

Унікальність буває:

 1. Технічною - перевіряється методом шинглів.
 2. Змістовний - застосовується кореляційний алгоритм.

Залежно від методики антиплагіату, який використовується при перевірці, виходить відсоток технічної або смисловий унікальності матеріалу. Досвідчений копірайтер простою перестановкою слів або заміною на синоніми може легко домогтися високого відсотка першого типу показника. Цей спосіб написання тексту називається рерайтинг.

Складніше отримати високу смислове унікальність - копірайтинг. Тут вже від автора потрібно створити з нуля оригінальний матеріал, використовуючи і переробляючи різні джерела інформації. Детальніше про етапи роботи копірайтера над текстом читайте тут .

Детальніше про етапи роботи копірайтера над текстом читайте  тут

Я займаюся тільки копірайтінгом і зазвичай не перевіряю свої тексти на унікальність, так як майже завжди цей показник дорівнює 95% і вище. Наприклад, цю статтю спеціально прогнала в чотирьох найпопулярніших Антиплагіат. Результати перевірки без правок дивіться на фото вище. Як і очікувалося, величина коливається від 97% до 100%.